3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Nenechajte si ujsť pestrý program tohtoročného Rusínskeho festivalu
Nenechajte si ujsť pestrý program tohtoročného Rusínskeho festivalu

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Nenechajte si ujsť pestrý program tohtoročného Rusínskeho festivalu

15. 05. 2015
Svidník

Sedemdňový festivalový maratón prinesie tak ako aj počas dvoch uplynulých rokov mnoho zaujímavých interpretov, besied, prednášok, divadiel, dokumentov. Rusínsky festival si získal dospelého diváka, no rovnako patrí aj deťom. Presvedčiť sa o tom budú môcť 26. mája 2015 (utorok), kedy je pre nich pripravené divadelné predstavenie v rusínskom jazyku. Divadlo s názvom Wi-fintená princezná odohrajú žiaci svidníckej ZUŠ.

Na hlavnom pódiu svidníckeho amfiteátra(29. – 31. máj 2015) sa bude môcť detské publikum zoznámiť s rusínskym folklórom prostredníctvom blokov, ktoré pripravili žiaci svidníckych materských a základných škôl, predstaví sa Tanečný klub u MS, detské folklórne súbory Komanička, Makovička, Orlovčanka, Junior Skalka a Kečera z Jakuban.

Hlavný program v priestoroch svidníckeho amfiteátra:

V piatok (29. máj 2015) na festivale nebudú chýbať famózni Kandráčovci na čele s primášom Ondrejom Kandráčom. Po nich vystúpi poľská skupina Dikanda hrajúca folk, ethno a worldmusic, ktorá nedávno hviezdila v Bratislave. Sobotňajší hlavný program (30. máj 2015)vyplnia vystúpenia obľúbeného Poddukelského umeleckého ľudového súboru –PUĽSu. Pôvodné rusínske piesne matky Andyho Warhola odprezentuje Igor Kucer Emotion Group. V závere večera sa predstaví, rusínsky temperamentný mišmaš“  z Banskej Bystrice s názvom Rusín Čendeš Orchestra. Nedeľňajšie popoludnie (31. máj 2015) spestria Šarišanci spolu so sólistom Ľubomírom Šimčíkom a speváčkou Vladimírou  Keselicovou. Svoje hity príde zaspievať aj obľúbená Kristína, ktorá sa na koncerte prestaví spolu so svojou kapelou.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Kopaničiar

Svieti mesiac

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV