3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Piatok na Rusínskom festivale 2015
Piatok na Rusínskom festivale 2015

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Piatok na Rusínskom festivale 2015

24. 04. 2015
Svidník, Amfiteáter

Úspešné podujatie s originálnym programom sa uskutoční  25. – 31. mája 2015 vo Svidníku. 3. ročník Rusínskeho festivalu s odkazom „od Rusínov pre všetkých“ prinesie multižánrovú prehliadku národnostných menšín s medzinárodným zastúpením.

Milí priaznivci Rusínskeho festivalu, dnes Vás oboznámime s piatkovým programom, ktorý odštartuje hlavný program festivalu. Na hlavnom pódiu svidníckeho amfiteátra od 17:30 svojho „rusínskeho ducha“ predstavia Materské a Základne školy, Tanečný klub u Márii Sopkovej, Detský folklórny súbor Komanička pôsobiaci pri Základnej umeleckej škole vo Svidníku a Detský folklórny súbor Makovička. Nasledovať bude hlavný večerný program, v podaní Ľudovej hudby Ondreja Kandráča alebo KANDRÁČOVCOV a poľskej folkovej skupiny, ktorá využíva aj žánre ethno a worldmusic DIKANDA. Víkendový program budeme aktualizovať v nasledujúcich číslach.

S potešením konštatujeme, že lístky na celý víkendový program sa dajú zakúpiť v  hodnote 5€, a to v predpredaji v predajných miestach sieti ticketportal alebo na www.ticketportal.sk.                                                                                                                 

Okresná organizácia Rusínskej obrody vo Svidníku

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Milan Križo

Horou,chlapci horou-Hrochotská Choduľka-Hore tou Hrochoťou

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV