3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Rusínksy festival 2016 - prvá sprievodná akcia
Rusínksy festival 2016 - prvá sprievodná akcia

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Rusínksy festival 2016 - prvá sprievodná akcia

06. 04. 2016
Svidník, Podduklianska knižnica

SNM - Múzeum rusínskej kultúry Prešov

Prvá sprievodná akcia, ktorá oficiálne otvorí tohtoročný Rusínsky festival sa uskutoční v pondelok 23. mája 2016. O svojich aktivitách nás poinformujú zamestnanci  SNM - Múzea rusínskej kultúry Prešov. Múzeum rusínskej kultúry je najmladšie múzeum na Slovensku, vzniklo 1. januára 2007, s celoštátnou pôsobnosťou. Toto dokumentačné, vedeckovýskumné a metodické pracovisko je zamerané na dejiny a kultúru rusínskeho etnika na Slovensku. Poslaním špecializovaného múzea je cieľavedomé získavanie, ochraňovanie, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie múzejných zbierok, ktoré dokladajú vývin materiálnej a duchovnej kultúry Rusínov v Slovenskej republike a vo svete.

4. ročník Rusínskeho festivalu sa uskutoční 23. – 29. mája 2016 vo Svidníku. Vstupenky na podujatie sú už v predaji, zakúpiť sa dajú vo viacerých mestách Prešovského kraja.

Vstupenky na Rusínsky festival sú už k dispozícii

Cena permanentky v predpredaji na piatok, sobotu a nedeľu je do 30. apríla 3€. Permanentky sa dajú zakúpiť v predajných miestach sieti ticketportal alebo na www.ticketportal.sk. Predajné miesta ticketportal sú na 55 miestach v prešovskom kraji, napr. mesto Svidník: POŠTA, cestovná kancelária SATUR a cestovná kancelária EUROTOUR.    Podrobnejšie informácie na webovej stránke www.rusinskyfestival.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Skalican

Po humenku chodila

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV