3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Remeselníci na Jarmok pod Vŕbičkami 2016
Remeselníci na Jarmok pod Vŕbičkami 2016

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Remeselníci na Jarmok pod Vŕbičkami 2016

24. 05. 2016
Nedožery-Brezany

Milé remeselníčky a remeselníci, 

 

Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany, obec Nedožery-Brezany a Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi vás pozývajú na Ľudový jarmok Pod vŕbičkami, ktorý sa uskutoční dňa 06. augusta 2016 v Nedožeroch-Brezanoch.

 

Dovoľujeme si vás osloviť v dostatočnom predstihu s ponukou na prezentáciu vášho remesla a predaj výrobkov na tomto jarmoku. Začiatok jarmoku je plánovaný od 11:00 h doobeda. Občerstviť sa môžete domácim gulášom a koláčmi.

 

Za jarmočné miesto sa neplatí žiaden poplatok. Tento rok bude k dispozícii aj 10 predajných stánkov, ktoré však budú prednostne poskytnuté remeslníkom, ktorí vlastný stánok nemajú.

Prednosť vo výbere dostanú tí remeselníci, ktorí vyrábajú pôvodné ľudové výrobky z tradičných aj moderných materiálov (krasličiarky, vyšívačky, garbiari, hrnčiari, košikári, medovníkari a pod.).

 

Prihlášku nájdete na tomto odkaze – PRIHLÁŠKA

 

K prihláške je potrebné pripojiť ukážku tvorby (link na stráku, fotografie). Prihlášky bez ukážok nebudú akceptované. Organizačný tím si vyhradzuje právo odmietnuť nevyhovujúce prezentácie. Vyplnené prihlášky posielajte na mail - maticanb@gmail.com

Viac informácii nájdete aj na blogu - http://ludovyjarmok.blogspot.sk/

 

Poobede vystúpia, ako už tradične, folklórne skupiny a súbory. Svojim vystúpením nás poctí FSk Lubená (Poluvsie), FS Rozmajrín (Levice), FSk Marinka (Nováky) a do noci bude do tanca hrať ľudová muzika.

 

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu

Bibiána Šimová, ml.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

SS Kosicki spivaci

Od Rakovca, za tim sirim polom

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV