3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  60. výročie FS ZOBOR
60. výročie FS ZOBOR

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

60. výročie FS ZOBOR

29. 06. 2016
Nitra

Folklórny súbor ZOBOR, ktorého zriaďovateľom je Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre a ktorého členmi sú prevažne študenti oboch Nitrianskych univerzít, onedlho oslávi významné jubileum, 60. výročie svojho vzniku.

Slávnostný výročný koncert, ktorý sa uskutoční dňa 2.7.2016 o 17:30 hod. sa bude niesť nielen v duchu stretnutia nadšených folkloristov, bývalých, súčasných členov súboru, milovníkov folklóru, ale tiež v duchu propagácie zachovávania ľudovej kultúry a tradícií.

Slávnostné predstavenie prinesie výber najlepších programových čísel súboru z predchádzajúceho obdobia, najmä tancov a piesní z okolia Nitry, bude obohatený aj o tance z ostatných regiónov Slovenska (Horehronie, Východné Slovensko).

V programe vystúpia okrem súčasných členov hudobnej, speváckej a tanečnej zložky súboru aj bývalí členovia. Možno spomenúť bývalého primáša ľudovej hudby FS ZOBOR významného etnomuzikológa a hudobného spracovateľa inštrumentálnych a vokálnoinštrumentálnych skladieb  Mariána Járeka. Predstavia sa aj bývalé a súčasné sólistky speváčky a speváci, z bývalých členov spomeniem Miroslavu Zaujcovú, Michala Serediča. Program bol zostavený tak, aby bol pestrý, pre diváka zaujímavý, verím, že zúčastnení si z neho odnesú krásny umelecký zážitok.

Ing. Petra Hýžďalová Zaujecová, PhD.

Manažérka FS ZOBOR

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Jedlovina Kysucke Nove Mesto

Zelena zahradka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV