3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Cassovia folkfest v Kavečenoch
Cassovia folkfest v Kavečenoch

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Cassovia folkfest v Kavečenoch

30. 06. 2016
Košice, Amfiteáter v Kavečanoch

Amfiteáter v Kavečanoch si počas víkendu pozrelo vyše 3500 návštevníkov.

Cassovia folkfest sa prvýkrát uskutočnil v prírodnom amfiteátri v Kavečanoch. 35. ročník festivalu prilákal množstvo návštevníkov.  Lákadlom bol Jarmok remesiel, Jánska noc, detské programy a SĽUK.

Medzinárodný folklórny festival sa konal v dňoch 23 - 26. 6. 2016 na Hlavnej ulici a v Kavečanoch. Štvrtok a piatok patril podujatiam na námestí. Víkendové programy sa uskutočnili v novom amfiteátri pod Hrešnou v Kavečanoch. Zo zahraničia boli zastúpené folklórne súbory z Estónska, Srbska a Maďarska.   

Jubilejný ročník festivalu sa niesol v horúcej folklórnej atmosfére. Počasie prialo programom a amfiteáter v Kavečanoch poskytol vhodný priestor pre folklórne aktivity. Bohatý program prilákal množstvo návštevníkov. Hlavná ulica ožila Veselou Karičkou už vo štvrtok. Počas akcie sa podarilo vytvoriť nový rekord v počte bráničiek. Karičku tancovalo 980 registrovaných účastníkov a spolu vytvorili 490 živých bráničiek.

Cassovia folkfest originalitou svojich programov a návštevnosťou divákov potvrdil, že myšlienka prezentovať tradičnú ľudovú kultúru Slovenska a iných národov širokej verejnosti je správna a potrebná. Hľadanie nových postupov pre prezentáciu tradičnej kultúry, posilnenie zdravého lokálpatriotizmu v slovenskej populácii, vytvorenie perspektívy pre prezentáciu regiónu v medzinárodnom meradle, iniciovanie rozvoja cestovného ruchu na báze organizovania kultúrnych podujatí má zmysel. Na festivale účinkovalo viac ako 30 folklórnych zoskupení a programy si pozrelo viac ako 3500 divákov.

 

Kontak:  Martina Doričová, doricova@folkfest.sk, 0918 904 867

Martina Doričová

Project manager

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Andrea Jágerová

Dobreže je tím slovenskím ženám

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV