3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  FSk Podžiaran už na troch festivaloch
FSk Podžiaran už na troch festivaloch

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Igor Hraško (betar)

betar To, že som folklóristom, som pochopil, keď som nastúpil na vysokú školu a zistil, že bez folklóru to už nemôžem ťahať. Prešiel som cestu tanečníka, pedagóga, speváka i inštrumentalistu. Dnes som posadnutý folklórom …. piesňou,...

FSk Podžiaran už na troch festivaloch

15. 07. 2016
Papradno

Folklórna skupina Podžiaran z Papradna má tento rok pomerne úspešný. Zúčastnila sa totiž na troch najväčších folklórnych festivaloch - Myjava, Východná a Detva. Na Myjave účinkovali v programoch "Bačovanie na Považí" a "Zvon" v evanielickom kostole. Vo Východnej to bolo v sobotnom programe folklórnych skupín s názvom "Z popola plameň" a v Detve to bol glalaprogram s názvom "Dary vám nesieme".

Ani z ďaleka to nie je všetko, pretože ich ešte môžete vidieť v Dubnici a na celoslovenskom kole súťaže folklórnych skupín, speváckych skupín a sólistov inštrumentalistov, ktorá sa bude konať 12.-13. novembra 2016 v dolnom Kubíne. do súťaže ide ženská spevácka skupina a sólista spevák Patrik Kaprálik a sólista inštrumentalista Michal Mahút.

Okrem iných sa zúäčastnia aj Javorníckych ozvien a Maríkovských folklórnych slávností. Želáme im veľa úspechov a radosti z prezentácie našej dedovizne.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Vršatec

Naprostred Kokavy

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV