3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Blíži sa Hontianska paráda 2016
Blíži sa Hontianska paráda 2016

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Blíži sa Hontianska paráda 2016

10. 08. 2016
Hrušov

Obec Hrušov Vás srdečne pozýva na 21. ročník folklórneho festivalu Hontianska paráda, ktorý sa uskutoční 19. – 20. 8. 2016. Hontianska paráda je vrcholným podujatím a prezentáciou obce Hrušov, ale zároveň i vrcholným prezentačným podujatím tradičnej ľudovej kultúry regiónu Hontu. Dáva návštevníkom do povedomia bohaté kultúrne tradície nášho ľudu a to nielen tým, že predstavuje ľudovú kultúru javiskovou formou, ale predovšetkým tým, že návštevníkom priblíži, z čoho kultúrne dedičstvo pramení a k tomu sú prispôsobené 4 programové úrovne festivalu: ukážky hospodárskeho života na lazoch, ochutnávka regionálnych špecialít v tzv. Hontianskych dvoroch, ukážky prác ľudových remeselníkov z celého Slovenska a scénické programy nielen na zaujímavom prírodnom amfiteátri ale i na Lesnej scéne a Pódiu pri vežičke. Jedinečnosť festivalu spočíva najmä v tom, že sa  neodohráva len v amfiteátri, ale  v celej dedine a v priľahlých lazoch. Ďalej je to samotná dramaturgia festival kde nie sú hlavným zámerom len folklórne vystúpenia ale aj ukážky pôvodných hospodárskych prác, ochutnávky miestnych špecialít v Hontianskych dvoroch,  remeselná zručnosť z celého Slovenka a propagácia autentického folklóru regiónu Hont ale aj ostatných regiónov Slovenska i zahraničia. V piatok 19.08.2016 večer na amfiteátri vystúpi domáca folklórna skupina z Hrušova, hostia zo zahraničia a hlavný hosť večera, folklórny súbor HORNÁD z Košíc. V sobotu 20.08.2016 sa na amfiteátri od 16,00 hod predstavia rôzne folklórne súbory zo Slovenska i zahraničia a záver večera bude patriť regionálnym súborom z Podpoľania.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Bystrany

Polka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV