3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Blíži sa Hontianska paráda 2016
Blíži sa Hontianska paráda 2016

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Blíži sa Hontianska paráda 2016

10. 08. 2016
Hrušov

Obec Hrušov Vás srdečne pozýva na 21. ročník folklórneho festivalu Hontianska paráda, ktorý sa uskutoční 19. – 20. 8. 2016. Hontianska paráda je vrcholným podujatím a prezentáciou obce Hrušov, ale zároveň i vrcholným prezentačným podujatím tradičnej ľudovej kultúry regiónu Hontu. Dáva návštevníkom do povedomia bohaté kultúrne tradície nášho ľudu a to nielen tým, že predstavuje ľudovú kultúru javiskovou formou, ale predovšetkým tým, že návštevníkom priblíži, z čoho kultúrne dedičstvo pramení a k tomu sú prispôsobené 4 programové úrovne festivalu: ukážky hospodárskeho života na lazoch, ochutnávka regionálnych špecialít v tzv. Hontianskych dvoroch, ukážky prác ľudových remeselníkov z celého Slovenska a scénické programy nielen na zaujímavom prírodnom amfiteátri ale i na Lesnej scéne a Pódiu pri vežičke. Jedinečnosť festivalu spočíva najmä v tom, že sa  neodohráva len v amfiteátri, ale  v celej dedine a v priľahlých lazoch. Ďalej je to samotná dramaturgia festival kde nie sú hlavným zámerom len folklórne vystúpenia ale aj ukážky pôvodných hospodárskych prác, ochutnávky miestnych špecialít v Hontianskych dvoroch,  remeselná zručnosť z celého Slovenka a propagácia autentického folklóru regiónu Hont ale aj ostatných regiónov Slovenska i zahraničia. V piatok 19.08.2016 večer na amfiteátri vystúpi domáca folklórna skupina z Hrušova, hostia zo zahraničia a hlavný hosť večera, folklórny súbor HORNÁD z Košíc. V sobotu 20.08.2016 sa na amfiteátri od 16,00 hod predstavia rôzne folklórne súbory zo Slovenska i zahraničia a záver večera bude patriť regionálnym súborom z Podpoľania.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Brezinky Mestisko

Mila moja s carnima ocima

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV