3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Ľudový jarmok Pod vŕbičkami
Ľudový jarmok Pod vŕbičkami

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Ľudový jarmok Pod vŕbičkami

14. 08. 2016
Nedožery-Brezany

V sobotu 6. augusta 2016, sa uskutočnil 3. ročník Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami, ktorý patrí k hlavným letným kultúrnym podujatiam v obci Nedožery-Brezany. V poobednom kultúrnom programe sa predstavili folklórna skupina Lubená s Poluvsia, folklórna skupina Marinka z Novák a folklórny súbor Rozmajrín z Levíc. Záver dňa patril ľudovej hudbe Beťári.

 

Ako už samotný názov napovedá, dôležitou súčasťou podujatia bol jarmok ľudových umelcov a remeselníkov. O svoje umenie, talent a trpezlivosť sa s návštevníkmi podelilo 16 majstrov a návštevníci si mohli vyskúšať točenie na hrnčiarskom kruhu, zdobenie medovníkov, pletenie košíkov a ošietok či háčkovanie. Ďalej sa prezentovali krasličiarky, výrobca drevených hračiek, mydlárka, drôtikár, výrobca píšťal a bičov či výrobkyňa prírodných vencov.

Organizátori nezabudli ani na najmladších návštevníkov podujatia. Deti mohli súťažiť v starých hrách ako skákanie vo vreci, hod do diaľky alebo do vedra. Veľmi zaujímavou atrakciou, nielen pre deti, bola jazda na koni. Návštevníci mali možnosť pozrieť sa na prírodný areál Pod vŕbičkami z konského chrbta v pomalom kroku, ale aj v miernom pokluse.

 

Aj napriek spočiatku zle vyzerajúcemu počasiu podujatie navštívilo mnoho skalných, ale aj náhodných návštevníkov, ktorých zlákal prírodný areál a dianie v ňom. Veríme, že z náhodných okoloidúcich sa stanú verní návštevníci tohto Jarmoku.

 

Počas tohto ročníka sa organizátorom podarilo zjednotiť vizuálnu komunikáciu Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami, ktorej autorkou je Mgr. Bibiána Šimová, ml..

 

Hlavnými organizátormi podujatia je Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany, obec Nedožery-Brezany a Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi. Podujatie sa konalo s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja a Matice slovenskej.

 

Autor: Ing. Monika Šimová

Foto: Mgr. Bibiána Šimová, ml.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Slávka Švajdová

Tenká som ja, tenučká

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV