3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Etnofilm Čadca 2016
Etnofilm Čadca 2016

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Etnofilm Čadca 2016

17. 10. 2016
Čadca, Dom kultúry

POZDRAV RIADITEĽKY FESTIVALU:

Vážení hostia, ctení tvorcovia, milí priaznivci filmového umenia,

 

uplynuli dva roky od nášho posledného stretnutia s festivalom dokumentárnych filmov zameraným na etnológiu, sociálnu a kultúrnu antropológiu.

ETNOFILM Čadca je tu opäť a v rámci svojej bienálovej periodicity prebieha v dňoch 18.- 21. októbra 2016 už jeho 19. ročník.

 

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, sa opäť s potešením zhostilo úlohy hlavného organizátora tohto významného filmového festivalu a v spolupráci s partnermi sme pre širokú i odbornú verejnosť pripravili zaujímavé štvordnie plné filmových projekcií a stretnutí s tvorcami dokumentárneho filmového umenia.

 

Dokumentárny film je zdrojom zaujímavých informácií pre divákov  celého sveta. Ponúka nám pohľad na spôsob života jednotlivých národov, kultúr, ich zvyky, tradície i názory. Filmári a ich tvorba tak zásadným spôsobom dokumentujú dôležité fakty i pre ďalšie generácie. Je pre nás cťou, že počas festivalu môžeme predstaviť najnovšie počiny tohto druhu a to z rôznych svetadielov.

 

Do medzinárodnej súťaže MFF ETNOFILM Čadca 2016 sa prihlásil historicky rekordný počet filmov: spolu 145 z 28 krajín celého sveta. Na základe rozhodnutia výberovej komisie do hlavnej súťaže postúpilo spolu 40 filmov zo 16 krajín. Sme veľmi radi, že mnohých tvorcov privítame i osobne v Čadci.

 

Dovoľte mi zaželať vám krásny pobyt na Kysuciach a počas neho veľa nezabudnuteľných zážitkov z tohto výnimočného filmového festivalu, priatelia.

 

19. ročník ETNOFILM- u sa práve začína...

 

Mgr. Silvia Petreková

riaditeľka Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci

riaditeľka festivalu ETNOFILM Čadca 2016

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FUJARISTI

Hej, bodaj skazu vzali - Hrmelo, prselo

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV