3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Obnova tradície pestovania konope
Obnova tradície pestovania konope

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Obnova tradície pestovania konope

26. 10. 2016
Krpeľany

Sme rodinná firma zaoberajúca sa od roku 2010 poľnohospodárskou výrobou venujúcou sa chovom mäsového dobytka (mäsový simentál).

Pestovať konope sme sa rozhodli z dôvodu všestranného využitia tejto obdivuhodnej rastliny a jej blahodárnych účinkov na ľudské zdravie. Pestovanie konope nie je nový trend, naši predkovia ho pestovali bežne v záhradkách a využívali celú rastlinu. Rozhodli sme sa obnoviť tradíciu v pestovaní a snažíme sa postupne smerovať k všestrannému využitiu rastlinky ktoré nám konope poskytuje. Našim prvým finálnym produktom je rýdzo Slovenský Turčiansky konopný olej extra panenský lisovaný za studena. Pri výrobe tohto produktu sa zameriavame na kvalitu počas celého spracovania rastlinky až po výrobu oleja. Veríme že sa nám podarí prispieť svojím produktom k ozdraveniu a prevencii ochorení, ktoré vo veľkej miere postihujú našu populáciu a skvalitniť život mnohých ľudí. Ako sa získava náš Turčiansky konopný olej? Lisovaním semien vypestovaných z odrôd konope za studena neobsahujúcich THC, ktoré sú pestované, sušené a lisované našou rodinnou firmou. Plochy na ktorých sa konope pestuje sa nachádzajú v Turčianskej záhradke v obci Krpeľany.

 

Viac informácií na stránke TURČIANSKY OLEJ

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Petrovany

Vipila mi prepilecka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV