3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Tanec ne češka robota ...
Tanec ne češka robota ...

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Tanec ne češka robota ...

06. 11. 2016
Spišské Vlachy

 

Tanečná škola na Spiši 2

Tanec ne češka robota , ale ket neznaš tancovac, ta še udreš jak koň       

 

Pod týmto citátom sa  niesla 2. tanečná škola, ktorá sa uskutočnila 7.10.2016 v Kultúrnom dome v Spišských Vlachoch. Tí, čo prišli sa nemuseli báť, že sa narobia. Ľudová hudba pod vedením primáša Dominika Václava zahrala všetkým účastníkom pod nohy.

 

LektorJán Muchanajprv zatancoval tance Skokacka a Poza noge, ktoré by mali účastníci školy zvládnuť. Ľudová hudba promptne reagovala na požiadavky lektora a tancovalo sa a tancovalo, poniektorí tanečníci sa aj pri tanci zapotili. Ale výsledok sa dostavil. Obidva tance účastníci celkom dobre zvládli.

 

Po krátkej prestávke sa preladili na región Horehronia, kde sa mali naučiť tanec Do vysoka z Čierneho Balogu, ktorý opäť predtancoval lektor pán Mucha. Hudba už bola trošku rezkejšia  a tanec sa pomaly začal odvíjať od jednoduchšej jednokročky a dvojkročky. Tanečníci zvládali valaský krok, točenie a tanec Do vysoka tancovala celá sála.

 

Veríme, že 4.11.2016 sa stretneme v oveľa väčšom počte v Margecanoch, kde sa účastníci budú môcť naučiť tanec Kruta a Do kolesa z Margecian.

 

 

Zdroj: Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, Mgr.Peter Horváth

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Bukovinka

Holubienka bez paru zit nemoze

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV