3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Deň otvorených pivníc 2016
Deň otvorených pivníc 2016

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Deň otvorených pivníc 2016

14. 11. 2016
Malokarpatská vínna cesta

Už o pár dní 25. a 26. novembra budete mať možnosť nazrieť do 160 pivníc počas Dňa otvorených pivníc - na Slovensku najznámejšom vinárskom podujatí. Dvere do nich otvorí 200 malokarpatských vinárov.

A kde začína putovanie? Na Devíne, priamo pod starobylým hradom Devín, ktorý nebude sám, hradné pivnice sa otvoria aj na Červenom Kameni a  Smolenickom zámku.

Čakajú Vás ale aj malé útulné pivničky, veľké moderné vinárstva, teplé degustačné miestnosti do Bratislavy – Devína cez Staré mesto a Vajnory, Raču, Svätý Jur, Limbach, Modru, Častú, Doľany ... až po Trnavu.

A čo na tomto podujatí hostí najviac láka? Výborné malokarpatské vína, ktoré mali na Otvorených pivniciach v máji ešte kostrbaté kontúry, úprimnosť vinárov a priateľské stretnutia ...

Budú v pivniciach aj folkloristi? V piatok budú až do neskorého večera hrať v modranských pivniciach bratia Kuštárovci, Cimbalová muzika Lipka hrá v sobotu v Doľanoch, Vajnorský okrášľovací spolok a multiinštrumentalista Igor Hraško počas oboch dní vo Vajnoroch, Cimbalová muzika z Krajného vo Svätom Jure a Cigánska muzika Jožka Kudriho hrá v Modre.

Čo je súčasťou vstupenky? Vstupenkou do pivníc je taštička a pohár s logom podujatia. Mapa, ktorá Vás do pivníc dovedie a Vínny pas - Bedeker vinárov, nájdete v ňom nielen aký bol Vinohradnícky rok 2016 ale aj TOP podujatia MVC, sprievodný program počas pivníc a skvelú regionálnu gastronómiu pripravenú vinármi len a len na tieto dva dni, ubytovanie v hoteloch a penziónoch na MVC, ale hlavne predstavíme v ňom každého prezentujúceho vinára s históriu jeho vinárstva.

Pokiaľ sa chcete tohto jedinečného podujatia zúčastniť a podporiť tak malokarpatských vinárov, predajné miesta na zakúpenie vstupeniek nájdete na stránke www.mvc.sk.

 

 

O podujatí aj TU

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Sklabina

Ja som baca velmi stary

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV