3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Jubileum - Život s tancom
Jubileum - Život s tancom

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Jubileum - Život s tancom

26. 11. 2016
Košice

Významný slovenský choreograf, folklorista a dlhoročný umelecký vedúci folklórneho súboru Železiar, Vladimír Urban, čoskoro oslávi 70. narodeniny. Pri tejto príležitosti Košické folklórne štúdio spolu s Domom ľudového tanca pripravuje sériu aktivít venovaných jubilantovi a jeho „životu s tancom“.

 

3. 12. 2016 sa v programe s názvom Jubileum – život s tancom, predstavia súbory, ktoré ovládajú choreografickú prácu Vlada Urbana najlepšie. Na divadelných doskách vystúpia súbory Železiarik, Želiezko, Železiar ale aj Žezlo spolu s hosťami. V dvoch vystúpeniach za sebou, o 14:30 a 17:00, predstavia to najlepšie z choreografií Vlada Urbana.

O týždeň neskôr sa 11.12. sa v divadle Grand uskutoční Choreografický večer. Želiezko, Železiar a  Omladina odtancujú na javisku to, čo sa do Jubilea „nezmestilo“.

Súčasťou triptychu bude aj krst knihy Dom, v ktorom sa tancuje s podtitulom O živote a svete choreografa Vlada Urbana, ktorý sa uskutoční 3. 12. v Štátnom divadle.

Vlado Urban patrí medzi najuznávanejších a najúspešnejších choreografov ľudového tanca na Slovensku. Ako choreograf a učiteľ tanca pôsobil okrem domácej scény aj v Maďarsku, Srbsku, Belgicku, USA, Japonsku, Nemecku a Číne. Viedol folklórny súbor Stavbár (1979-1987) a od roku 1987 je umeleckým vedúcim a riaditeľom košického súboru Železiar. Vytvoril viac ako 140 tanečných choreografií a rôznych spevácko- tanečných inscenácii. Tie najlepšie predstavia súčasní aj bývalí členovia na troch večerných podujatiach v decembri.

Podujatie a  vydanie knihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podujatie v sobotu 3.12. 2016 o 14:30

Podujatie v sobotu 3.12. 2016 o 17:00

Podujatie v nedeľu 11.12. 2016 o 16:00

 

Viac informácii o podujatiach aj tu: www.zeleziar.sk, www.dlt.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Brezinky Mestisko

V mojej milej dvore

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV