3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pod Likavským hradom 2017
Pod Likavským hradom 2017

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Pod Likavským hradom 2017

30. 05. 2017
Likavka, Dom kultúry

26. ročník celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov a 42. ročník detského folklórneho festivalu

 

Prvý júnový víkend 3.- 4.6.2017 na Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov,

aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti.

Vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum a spolu s ním podujatie pripravujú Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, obec Likavka a mesto Liptovský Mikuláš s finančným prispením Fondu na podporu umenia.

Na 26. ročník súťažnej prehliadky víťazstvom a priamou nomináciou v krajských stupňoch súťažných prehliadok postúpilo 7 detských folklórnych súborov: DFS Nagy Csali- Šamorín, DFS Kornička- Trenčín, DFS Zornička- Zvolen, DFS Hajovček- Strečno, DFS Sendergö- Šahy, DFS Cifroško- Vranou nad Topľou a DFS Jadlovček- Margecany.

Úroveň krajských súťaží a teda najmä úroveň DFS sa z roka na rok zvyšuje a vzhľadom k tomu, v každom kraji porota udelila niekoľko návrhov na postup na celoštátnu úroveň prehliadky.

O tom, kto z návrhov zo všetkých 8 krajských súťaží postúpi, rozhodla porota celoštátnej prehliadky 15.5. 2017 na spoločnom výberovom zasadnutí.

V Liptovskom Mikuláši a v likavke tak uvidíme aj súbory DFS Stavbárik zo Žiliny, DFS Malá Rakonca z Fiľakova, DFS Hájik z Rimavskej Soboty, DFS Malý Vtáčnik z Prievidze, DFS Kopaničiari z Myjavy, DFS Želiezko z Košíc a DFS Borosthyán z Rožňavy.

Detské folklórne súbory sa divákom aj porotcom predstavia v dvoch súťažných blokoch premiérovo v tomto ročníku v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši.

Prvý súťažný blok začne vo veľkej sále Domu kultúry o 15:00 a druhý blok o 17:00.

Po chvíľach súťažných príde čas aj na zábavu. Veríme, že „Školička tanca“ bude pre všetky účinkujúce deti pod vedením odborných lektorov odmenou.

 

Slávnostné vyhlásenie výsledkov a meno držiteľa titulu Laureát ako aj ceny Klimenta Ondrejku sa dozvieme v úvode galaprogramu v nedeľu 4.júna 2017 o 14:00 na ihrisku v obci Likavka.

Galaprogramu už tradične predchádza krojovaný sprievod obcou so začiatkom o 13:00 spred kultúrneho domu v Likavke.

 

Program festivalu celoštátnou súťažnou prehliadkou nekončí. V obci Likavka, ktorá je dlhoročným hostiteľom detských folklórnych súborov bude v sobotu prebiehať program bez súťažného napätia. Od 16:00 sa na ihrisku vystriedajú domáce folklórne kolektívy folklórna skupina Likava, folklórny súbor Liptov a hostia folklórny súbor POĽANA zo Zvolena, ZO ZDOS Likavka s divadelnou inscenáciou „Krpčeky svätého Floriána“, ĽH Bystrianka, FS Formani –Slatiňany a o 20.00 Nebeská muzika z Terchovej.

 

Srdečne všetkých pozývame do Liptovského Mikuláša aj pod hrad Likava na podujatie s príjemnou atmosférou.

  

Ing. Michaela Košová

metodik LKS pre folklór

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Krivan Vychodna

Na priadkach

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV