3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Vtedy a dnes v Terchovej...
Vtedy a dnes v Terchovej...

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Vtedy a dnes v Terchovej...

28. 07. 2017
Žilina, Makovického dom

Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja srdečne pozýva na vernisáž výstavy Vtedy a dnes v Terchovej, ktorá sa uskutoční 3. augusta 2017 o 15. 00 v Makovického dome v Žiline.

Výstava priblíži vývoj 55. ročníkov MFF Jánošíkove dni, od nultého ročníka až po jeho súčasnosť. Prostredníctvom archívnych novinových článkov, fotografií a výpovedí ľudí stojacich pri samotnom vzniku terchovských slávností, budú mať návštevníci možnosť nahliadnuť do histórie festivalu, predstaviť si atmosféru prvých ročníkov a porovnať ju s tou dnešnou.

Vernisáž výstavy Vtedy a dnes v Terchovej je zároveň slávnostným otvorením jubilejného 55. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej (3. - 6. augusta 2017). Pre verejnosť bude výstava sprístupnená 4. - 31. augusta 2017 v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 16:00 hodiny v Makovického dome v Žiline (po dohode so zamestnancami Krajského kultúrneho strediska v Žiline je možné výstavu navštíviť aj v inom ako uvedenom čase).

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.

 

Mgr. Daniela Srnanková

Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

LH DATELINKA KRIVAN

Svieti mesiac svieti

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV