3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Vtedy a dnes v Terchovej...
Vtedy a dnes v Terchovej...

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Vtedy a dnes v Terchovej...

28. 07. 2017
Žilina, Makovického dom

Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja srdečne pozýva na vernisáž výstavy Vtedy a dnes v Terchovej, ktorá sa uskutoční 3. augusta 2017 o 15. 00 v Makovického dome v Žiline.

Výstava priblíži vývoj 55. ročníkov MFF Jánošíkove dni, od nultého ročníka až po jeho súčasnosť. Prostredníctvom archívnych novinových článkov, fotografií a výpovedí ľudí stojacich pri samotnom vzniku terchovských slávností, budú mať návštevníci možnosť nahliadnuť do histórie festivalu, predstaviť si atmosféru prvých ročníkov a porovnať ju s tou dnešnou.

Vernisáž výstavy Vtedy a dnes v Terchovej je zároveň slávnostným otvorením jubilejného 55. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej (3. - 6. augusta 2017). Pre verejnosť bude výstava sprístupnená 4. - 31. augusta 2017 v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 16:00 hodiny v Makovického dome v Žiline (po dohode so zamestnancami Krajského kultúrneho strediska v Žiline je možné výstavu navštíviť aj v inom ako uvedenom čase).

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.

 

Mgr. Daniela Srnanková

Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Cerhovcan

Isli furmani

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV