3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  II. Tanečná škola na Spiši
II. Tanečná škola na Spiši

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Maroš Lištiak (Maroš)

Maroš Folklorista z pod Tatier. K folklóru ma priviedol môj otec, celoživotný tanečník. Niekde v štyroch rokoch som si začal uvedomovať, aký je slovenský folklór jedinečný a nádherný. Keďže tancovať už nemôžem šírim krásu našej krajiny...

II. Tanečná škola na Spiši

02. 11. 2017
Spišské Vlachy, Kultúrny dom

Tancom Do Šaflika sme spomínali na muzikanta, nositeľa slovenských tradícií a šíriteľa slovenského folklóru Viliama Gregu zo Spišských Vlách. 35 tanečníkov sa stretlo v kultúrnom dome v Spišských Vlachoch a zdokonaľovali sa vo vybraných tancoch.

Medzi ďalšie tance na 2. tanečnej škole patrili Dribna a Čardáš z Kyjova. Tanečníkov doprevádzala ĽH Gajdošovci z Margecian.

Lektorom tanca bol Marek Sabol s partnerkou Júliou. Ako prvý sa učil tanec Do Šaflika s podrobným vysvetlením perovania a točenia, tak na strane chlapcov ako aj u dievčat.              Po krátkej prestávke sa pokračovalo v rýchlejšom tempe v nácviku tancov Dribna a Čardáš z Kyjova. Obidva tance tanečníci zvládli veľmi dobre, hoci sa trošku aj zapotili, ale konečný  výsledok stál za to. V závere tanečnej školy každý tanečný pár zatancoval nacvičené tance.

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi ďakuje všetkým zúčastneným a už teraz vás pozýva na 3. školu tanca 10. novembra 2017 kultúrnom dome v Margecanoch.

 

 

Zdroj: Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, Mgr. Peter Horváth – odborný pracovník

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSK KARICKA DRUZSTEVNA PRI HORNADE

Popod hajik

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV