3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Deň filmu a divadla 2017
Deň filmu a divadla 2017

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Deň filmu a divadla 2017

31. 10. 2017
Klenovec

Milí priaznivci filmu a divadla, srdečne Vás v mene všetkých organizátorov pozývame na DEŇ FILMU A DIVADLA, 16.11.2017, do Klenovca. Už 6. krát organizujú o. z RODON Klenovec, Obec Klenovec, Gemersko - malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote podujatie na počesť 2. slovenského filmu Strídža spod Hája, ktorý v Klenovci natočili a v roku 1922 uviedli klenovskí filmári Barto a Jamriška. Gemersko - malohontské osvetové stredisko, v rámci projektu Takto vidím ja, realizuje filmové tvorivé dielne pre deti a získava tak mladých zanietencov pre filmovú tvorbu. Dňa 16.11.2017 tak Kultúrny dom v Klenovci ožije filmom a divadlom. Program podujatia začína už od 9:00 prezentáciou a výstavou, dostupnými materiálmi a informáciami o filme Strídža spod Hája. Od 9:30 je pre študentov stredných škôl pripravená beseda, s filmovým režisérom a scenáristom Rastislavom Borošom. Od 10:00 lektorka Jaroslava Jelchová bude prezentovať žiakom ZŠ 1. - 3. ročník Filmový kabinet deťom , projekt Asociácie slovenských filmových klubov. Od 13,00 Rastislav Boroš pokračuje s mladými filmármi v tvorivej dielni a od 14:00 našu Materskú školu v Klenovci navštívi Šašo Fifo, Vierka a začarované prasiatka - TOUR 2017. Od 17:00 pozývame širokú verejnosť na prezentáciu audiovizuálnej tvorivej dielne, v rámci projektu Gemersko - malohontského osvetového strediska Takto vidím ja, s koordinátorkou projektu Kristínou Lendvorskou. V tento predvečer uvedieme krátky študentský film Koriny Slatinskej z Klenovca Hŕstková polievka a ďalšie úspešné filmy z regiónu. Záver podujatia bude patriť divadelnému predstaveniu Lekárske tajomstvo, v podaní Divadla J. G. Tajovského zo Zvolena. Vstupné na divadelné predstavenie je 3,00 €, predpredaj vstupeniek je v KD v Klenovci, v pracovných dňoch. Podujatie realizujeme s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Autori a koordinátori projektu Jaroslav a Stanislava Zvarovci, sa tešia na Vašu účasť.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Lubomir Paricka

Oj,na holi,na holi

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV