3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Družstevné hodovanie 2018
Družstevné hodovanie 2018

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Igor Hraško (betar)

betar To, že som folklóristom, som pochopil, keď som nastúpil na vysokú školu a zistil, že bez folklóru to už nemôžem ťahať. Prešiel som cestu tanečníka, pedagóga, speváka i inštrumentalistu. Dnes som posadnutý folklórom …. piesňou,...

Družstevné hodovanie 2018

04. 02. 2018
Bratislava, Vajnory - Hospodárska 9, parkovisko pred PD Vajnory

Poľnohospodárske družstvo Vajnory v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava – Vajnory, Vajnorským okrášľovacím spolkom, Vajnorským ochotníckym divadlom, Podobenkou z Vajnor, Slovenským zväzom chovateľov Vajnory, vajnorskými poľovníkmi, Základnou školou Kataríny Brúderovej, klubom rodičov Vajnory, vajnorskými skautami a s mediálnou podporou Folklórneho rádia JankoHraško.sk srdečne pozývajú všetkých gurmánov a milovníkov tradícií na 4. ročník podujatia DRUŽSTEVNÉ HODOVANIE 2018, ktoré sa koná v sobotu 10. februára 2018 od 08:00 - 17:00 hod. na parkovisku pred Poľnohospodárskym družstvom Vajnory na Hospodárskej 9, vo Vajnoroch.

Príďte ochutnať Dobroty z kotla v rámci súťaže vo varení v kotlíkoch. Varia sa guláše i ďalšie dobroty. Pre všetkých je pripravený bohatý kultúrny program v podaní miestnych spolkov i hostí DFS Prvosienka a ĽH Paprčkovci. Budú aj súťaže pre deti i dospelých a chýbať nebude ani tombola. Deti sa budú môcť odviezť na družstevných traktoroch a pokochať sa pohľadom na teliatka, kozičky, ovečky, zajace, sliepočky či kačičky Pozrieť si budete môcť aj družstevnú techniku.

Pre všetkých je pripravená ukážka zabíjačkovej rozrábky bravčovej polovičky s ukážkou výroby klobás, jaterníc i tlačenky. Pre hladošov i gurmánov tradičné zabíjačkové špeciality: klobásy, domáca tlačenka, slaninka, oškvarky, či pravá ovarová kapustnica, fašiangové šišky a iné dobroty. Smäd si môžete uhasiť dobrým vajnorským vínkom, jablkovou šťavou a zohriať sa môžete pri varenom vínku, horúcom jabĺčku, medovine, alebo čaji. O dobrú náladu sa postará Vajnorský okrášľovací spolok, Vajnorské ochotnícke divadlo, Podobenka z Vajnor a Igor Hraško. Vajnorské Družstevné hodovanie 2017 bude naživo vysielať Folklórne rádio JankoHraško.sk. Všetci ste srdečne vítaní.

Pokračovaním Družstevného hodovania je Fašiangová veselica od 19:00 hod. v dome kultúry vo Vajnoroch, spojenej s pochovávaním basy.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Kopaničiar

Šak to pekné časy bývali

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV