3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Družstevné hodovanie 2019
Družstevné hodovanie 2019

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Igor Hraško (betar)

betar To, že som folklóristom, som pochopil, keď som nastúpil na vysokú školu a zistil, že bez folklóru to už nemôžem ťahať. Prešiel som cestu tanečníka, pedagóga, speváka i inštrumentalistu. Dnes som posadnutý folklórom …. piesňou,...

Družstevné hodovanie 2019

06. 02. 2019
Bratislava, Parkovisko PD Vajnory, Hspodárska 9

Poľnohospodárske družstvo Vajnory v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava – Vajnory, Vajnorskými spolkami, združeniami a klubmi a s mediálnou podporou Folklórneho rádia JankoHraško.sk srdečne pozývajú všetkých gurmánov a milovníkov tradícií na piaty ročník podujatia s názvom DRUŽSTEVNÉ HODOVANIE 2019, ktoré sa koná v sobotu 16. februára 2019 od 08:00 - 17:00 hod. na parkovisku pred Poľnohospodárskym družstvom Vajnory na Hospodárskej 9, vo Vajnoroch.

Príďte ochutnať Dobroty z kotla v rámci súťaže vo varení v kotlíkoch. Varia sa guláše z diviny, hovädzieho i bravčového mäska ale aj tradičná vajnorská fizulovica. Pre všetkých je pripravený kultúrny program v podaní miestnych súborov a spolkov, súťaže pre deti aj dospelých a veľká tombola. Deti sa budú môcť odviezť na družstevných traktoroch a pokochať sa pohľadom na teliatka, kozičky, ovečky, zajace, sliepočky i morčatá z družstevných aj domácich chovov. Pozrieť si budú môcť aj družstevnú techniku.

Pre všetkých je pripravená ukážka zabíjačkovej rozrábky bravčovej polovičky s ukážkou prípravy jaterníc, tlačenky i klobásy. Pre hladošov i gurmánov tradičné zabíjačkové špecialitky: klobásy, tlačenka, slaninka, oškvarky, či pravá ovarová kapustnica, no i tradičné fašiangové šišky a iné dobroty. Smäd si môžete uhasiť dobrým vajnorským vínkom, jablkovou šťavou a zohriať sa môžete pri varenom vínku, horúcom jabĺčku, medovine, alebo čaji. O dobrú náladu sa počas celého dňa postará aj moderátorka Katka Pokrivčáková. Vajnorské Družstevné hodovanie 2019 bude naživo vysielať Folklórne rádio JankoHraško.sk. Všetci ste srdečne vítaní.

V sobotu 16. februára si príďte vychutnať fašiangové tradície do Vajnor. Stretneme sa  na parkovisku pred vajnorským družstvom na Hospodárskej 9.

Všetci ste srdečne vítaní.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Slavka Svajdova

Odobierkove piesne z Moravskeho Lieskoveho

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV