3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Úspešné Družstevné hodovanie 2019
Úspešné Družstevné hodovanie 2019

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Igor Hraško (betar)

betar To, že som folklóristom, som pochopil, keď som nastúpil na vysokú školu a zistil, že bez folklóru to už nemôžem ťahať. Prešiel som cestu tanečníka, pedagóga, speváka i inštrumentalistu. Dnes som posadnutý folklórom …. piesňou,...

Úspešné Družstevné hodovanie 2019

21. 02. 2019
Bratislava, Parkovisko PD Vajnory, Hspodárska 9

Už po piaty krát organizovalo Poľnohospodárske družstvo Vajnory v spolupráci s MČ Vajnory fašiangové podujatie  – „Družstevné hodovanie 2019“. Súčasťou podujatia je aj súťaž vo varení v kotli s názvom „Dobroty z kotla“, ktorej sa zúčastnili miestne vajnorské spolky, združenia a kluby – Podobenka z Vajnor, Vajnorský okrášľovací spolok, Vajnorskí drobnochovatelia, Poľovnícka spoločnosť Vajnory, Klub rodičov Vajnory, 110. zbor skautov, Vajnorskí teoretici – volejbalisti, futbalisti FK Vajnory a zastúpenie v súťaži malo aj naše poľnohospodárske družstvo. Špecialitou bola príprava zaujímavého jedla nášho predsedu Branislava Brúdera spolu so starostom Michalom Vlčekom v špeciálnom zariadení s briketami na hornej strane. Jedlo mali hneď preč a mnohým sa koštovka neušla. Ostatní však toho navarili dosť a naozaj veľmi chutne. Varili sa guláše z deniela, hovädziny, diviny, bravčoviny i miešané, ale aj fašiangová kapustnica či fazuľovica s údeným a klobásou. Každý súťažiaci tím si odniesol cenu za špecifickosť svojho jedla, teda nik nebol medzi porazenými.

V rámci kultúrneho programu, ktorým sprevádzala po celý deň Katarína Pokrivčáková, sa predstavili deti zo súboru Podobenka z Vajnor, Vajnorské ochotnícke divadlo, ľudová hudba Paprčkovci, ľudová hudba Sekvoja zo ZUŠ E. Suchoňa v Pezinku, a Vajnorský okrášľovací spolok. V rámci programu bola aj moderovaná ukážka rozrábky bravčovej polovičky, výroby klobás, jaterníc a tlačenky o ktorú bol veľký záujem najmä od mladšej kategórie návštevníkov. Na svoje si prišli aj rodiny s deťmi. Deti sa zabavili pri domácich i družstevných zvieratkách, prezreli si časť družstevnej techniky a tí smelší sa povozili aj na koníkoch. Vo „veľkej“ tombole bolo opäť rozdaných viac ako 90 cien a jej výťažok pôjde na zveľadenie areálu a prípravu novej biozáhrady. V rámci ďalšieho sprievodného programu sa prezentovali aj Základná škola K. Brúderovej, Slovenský skauting a Konopné družstvo.

Súčasťou tohtoročného Družstevného hodovania bola aj výstava obrazov maliara Ivana Surovku, ktorý pre pozvaných hostí dal pripraviť aj riadenú degustáciu vín z produkcie PD Vajnory. Títo hostia sa rozchádzali o čosi neskôr po oficiálnom skončení celého hodovania.

Fašiangový deň naozaj, ako sa patrí. Bolo čo jesť a piť, bolo na čo sa pozerať, bolo čo počúvať dokonca aj pre tých, čo na podujatí chýbali, nakoľko takmer celé podujatie naživo vysielalo folklórne internetové rádio JankoHraško.sk do celého sveta. Počasie nám vyšlo na jednotku a účasť takmer 6000 ľudí bola zatiaľ najvyššia zo všetkých ročníkov. Naše poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, súťažiacim, mestskej časti Vajnory i našim zamestnancom. Dúfajme, že sa nám na družstve bude dariť ešte lepšie a mohli sme toto podujatie pripraviť aj na budúci rok. Už teraz vás všetkých s predstihom pozývame na „Družstevné hodovanie 2020“.

 

 

Igor Hraško

Projektový manažér

PD Vajnory

 

Foto: Marek Grebeči

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Roberta Puskara

A koj som ja

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV