3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Krajanské súbory, skupiny a združenia  >  Vychodna Slovak Dancers z Toronta, Kanada
Vychodna Slovak Dancers z Toronta, Kanada

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Vychodna Slovak Dancers z Toronta, Kanada

17. 08. 2009

Mississauga, Ontario

Folklórny súbor Vychodna Slovak Dancers vznikol v roku 1984 zo skupiny detí z the Nativity of the Mother of God Slovak-Byzantine Rite Catholic Church v Toronte, Ontario, Kanada  Ako deti sme boli zvyknutí na hry, poéziu a piesne pre farníkov, ale chceli sme skúsiť aj niečo nové – tanec.

Počas našich prvých rokov sme vystupovali predovšetkým na cirkevných akciách a pre miestnu  komunitu Slovákov. Tak ako sa začal niesť chýr o našom talente, boli sme pozvaní na rôzne festivaly a slávnosti v Kanade, ako je napríklad Medzinárodný festival mládeže v Beauport, Quebec v roku 1987. Počas niekoľkých najbližších rokov, sme si pozvali niekoľko choreografov zo Slovenska, aby nám pomohli rozšíriť náš repertoár.

Vychodna Slovak DancersV roku 1990 sme prvýkrát vycestovali na Slovensko ukázať Slovákom, ako ich folklór prekvitá aj ďaleko za morom, v Kanade. Vystúpili sme na najväčších festivaloch na Slovensku - Východná a Detva. Náš zájazd nás nesmierne obohatil a vlial do našich sŕdc nový život, nové priateľstvá s rôznymi súbormi a skupinami zo Slovenska. Po tomto zájazde sa Vychodna Slovak Dancers niekoľkokrát vrátila na Slovensko a v budúcnosti chceme navštíviť túto krajinu každých pár rokov.

V roku 2004 sme oslávili 20. výročie založenia súboru programom, " A History Through Dance", v ktorom sme prepojili generácie Kanadsko-Slovenských folkloristov.

V roku 2009 (27. september) oslávime  25. výročie založenia súboru programom "Z pokolenia na pokolenie".

Náš súbor má v Kanade povesť plného a nadšeného entuziazmu, kvalita tradičných folklórnych vystúpení rastie každým rokom. V dôsledku toho máme radosť, ak vystupujeme nielen v Kanade, ale aj v Spojených štátoch amerických.. Východná koncertovala okrem vystúpení v provincii Ontario aj v Michigane, Pennsylvania, New Jersey, New Yorku a Indiane,

Folklórny súbor je rozdelený do troch skupín:

 • juniori
 • stredná generácia
 • seniori

Členmi sú deti od 5 rokov a vyššie.

Náš repertoár sa skladá z viac ako 25 piesní a tancov z rôznych oblastí Slovenska vrátane Zemplina, Detvy, Šariša a Trenčína.

Vychodna Slovak Dancers - JuniorVychodna Slovak Dancers neustále hľadá energických jednotlivcov do súboru a a tým pomáha zviditeľňovať krásu slovenského folklóru. Či už ste začiatočník alebo už máte tanečné skúsenosti, Vychodna Slovak Dancers poskytuje nádhernú príležitosť podieľať sa na zveľaďovaní a uchovávaní folklórnych tradícií pochádzajúcich zo Slovenska.

Našim cieľom je zachovanie slovenskej kultúry a folklóru v prospech a potešenie všetkých.

Ponuka vystúpení:

 • spoločenské udalosti
 • kultúrne akcie 
 • festivaly
 • svadby
 • účinkujeme v nielen v Kanade, ale aj v USA a na Slovensku

Repertoár

 • viac ako 25 tancov z regiónov východného a stredného Slovenska
 • sme schopní ponúknuť jednu hodinu temperamentného programu
 • všetky hudobné podklady sú digitálne upravené

 


Kontaktné údaje

Adresa:P.O. Box 2040, 100 City Centre Drive
Kontaktná osoba:Joan Becar
E-mail:info@vychodna.com
Telefón:+1 905-819-9637
Web:www.vychodna.com

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV