3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Hudobné a iné nosiče  >  FS Kopaničiar - Šak to pekné časy bývali
FS Kopaničiar - Šak to pekné časy bývali

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

FS Kopaničiar - Šak to pekné časy bývali

04. 07. 2015
Myjava

Folklórny súbor Kopaničiar z Myjavy oslávi v tomto roku 60. výročie svojho vzniku a pri tej príležitosti pripravila Ľudová hudba súboru pre všetkých priaznivcov tradičnej kultúry prekvapenie v podobe nového dvojdiskového albumu. Ten nesie názov "Šak to pekné časy bývali" a hoci oslavy výročia budú až v novembri, nové CD je verejnosti k dispozícií už teraz.

Vznik tohto dvojalbumu nebol vôbec jednoduchý. Členovia Ľudovej hudby FS Kopaničiar na ňom začali pracovať už v roku 2013 zberom a prípravou hudobného materiálu a samotné nahrávanie sa spustilo v januári 2014. V štúdiu Musae Polymnia v Moravskom Lieskovom vzniklo spolu 23 skladieb. Jedenásť na prvom CD nosiči, dvanásť na druhom. Poslucháči tu nájdu spracované aj vzácne skladby získané zo starých spevníkov či od niekdajšieho primáša kopaničiarskej muziky Pavla Švancaru a Miloša Nošku. Mnohých istotne poteší aj to, že tu nájdu neoficiálnu myjavskú hymnu - pieseň Myjavská veža. Pestrosť a atraktivitu albumu podčiarkuje aj fakt, že sa na jeho vzniku okrem členov ĽH FS Kopaničiar podieľalo aj veľa hostí. Na klarinet zahral Vladimír Bukovčan, hovorené slovo zaznelo z úst Alžbety Drškovej, ženské sóla boli v réžií Veroniky Zgurišovej, Sabíny Mockovčiakovej, Jany Humeníkovej či Slávky Švajdovej, mužské zborové i sólové spevy nahrali Jaroslav Hargaš, Maroš Duga, Miroslav Papánek st., Miroslav Papánek ml., Róbert Mramúch, Peter Drška, Ján Otiepka... Grafickú úpravu obalu a fotografie spracoval Edo Timko - Ateliér Edo Skalica a vznik albumu podporil Hotel Kormorán. 

Nový dvojalbum je možné objednať mailom - lhkopaniciar@gmail.com

Cena je 10 € (pri objednávke mailom + poštovné a balné)


Kontaktné údaje

Web:www.kopaniciar.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

SLUK

Copnaru malucky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV