3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Ľudové hudby  >  Ľudová hudba Haluška
Ľudová hudba Haluška

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Ľudová hudba Haluška

28. 03. 2008
Liptovský Mikuláš

Pod menom Haluška hrávame vyše 15 rokov. Onoho času väčšina z nás hrávala vo FS Váh v Liptovskom Mikuláši. Pôsobíme v regióne Liptov a hráme piesne z celého Slovenska. Účinkujeme na zotavovniach, hoteloch či iných podobných zariadeniach. Úspešne zvládame rodinné oslavy rôzneho druhu: svadby, narodeniny, ... účinkujeme proste všade, kde sa dá spievať a zabávať sa.

V Haluške hrávame buď vo štvorke, max. v päťke s cimbalom. Husle hrávame títo chlapi: Peter Palan, Roman Nemček, Ľubo Šupala, Andrej Vallo. Na violu: Ľubo Urban, Ján Adzima. Basa: Ján Šiška. Cimbal: Vlado Billý. Niektorí muzikanti hrávajú aj na dvoch až troch nástrojoch, takže takmer vždy sme schopní postaviť zostavu na hranie. Od nášho vzniku spred 15 rokov sme v Haluške traja: Peťo Palan, Jano Šiška a Ľubo Urban...v podstate základná trojka. Všetci máme okrem hrania zamestnanie, čiže ani jeden z nás to nerobí ako obživu - máme to ako koníčka.


Kontaktné údaje

Adresa:Palúčanská 629/87
Kontaktná osoba:Peter Palan
E-mail:piasco@liptovnet.sk
Telefón:0907/858518

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jozef Andrascik

A ket se Janik na vojnu bral

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV