3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Ľudové hudby  >  Nebeská muzika z Terchovej
Nebeská muzika z Terchovej

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Nebeská muzika z Terchovej

14. 02. 2009
Terchová

Aj keď ide iba o legendu, faktom ostáva, že terchovskej muzike sa dodnes hovorí nebeská a zrejme málokde na svete pôsobí na takom malom teritóriu toľko muzikantov, ako práve v kraji Jánošíka. Históriu Nebeskej muziky s veľkým N môžeme oficiálne začať datovať „prvou písomnou zmienkou" z roku 2000. Obsadenie kapely sa následne stabilizovalo v roku 2002, odkedy ju tvorí pätica mladých ľudí z vychýrenej Terchovej, ktorí „ochoreli na muziku":

  • Ivanka Moravčíková - spev
  • Ján Patrnčiak - I. husle, spev
  • Martin Dikoš - II. husle, spev
  • Vladimír Moravčík - viola, spev
  • Andrej Dostál - violončelo, spev

Repertoár kapely je pevne zakorenený v domácej folkloristickej tradícii, pričom nápadité autorské aranžmány sú inšpirované rôznymi žánrami a spoluprácou s inými hudobníkmi. Nebeskí muzikanti sa cítia rovnako dobre na pódiu, keď môžu na festivaloch a reprezentačných podujatiach hrať pre počúvajúce publikum ako aj na parkete, kde dokážu ľudí zabaviť a strhnúť k spevu a tancu.O kvalitách Nebeskej muziky svedčia mnohé úspešné podujatia doma aj v zahraničí.

Diskografia Nebeskej muziky začína hosťovaním na CD Arzénu „Ešte raz..." (r. 2000). Od roku 2003 má kapela prvý vlastný album s názvom Nebeská muzika No. 1. Na rok 2009 je v pláne CD Nebeská muzika No. 2, ktoré sa realizuje v spolupráci s Pavlom Cabadajom z Arzénu a Stanom Palúchom z PaCoRaTrio.

Nebeskú muziku podporujú okrem vlastných rodín, zamestnávateľov a priateľov, všetci priaznivci ich hudby, Miestne kultúrne stredisko Terchová, Farský úrad Terchová a informačný portál Terchova-info.sk, za čo im patrí veľká vďaka.


Kontaktné údaje

Adresa:Školská 104
Kontaktná osoba:Vladimír Moravčík
E-mail:nebeskamuzika@nebeskamuzika.sk
Telefón:+421 905 914 345
Web:www.nebeskamuzika.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Brezinky Mestisko

Co se stalo

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV