3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Ľudové hudby  >  Nebeská muzika z Terchovej
Nebeská muzika z Terchovej

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Nebeská muzika z Terchovej

14. 02. 2009
Terchová

Aj keď ide iba o legendu, faktom ostáva, že terchovskej muzike sa dodnes hovorí nebeská a zrejme málokde na svete pôsobí na takom malom teritóriu toľko muzikantov, ako práve v kraji Jánošíka. Históriu Nebeskej muziky s veľkým N môžeme oficiálne začať datovať „prvou písomnou zmienkou" z roku 2000. Obsadenie kapely sa následne stabilizovalo v roku 2002, odkedy ju tvorí pätica mladých ľudí z vychýrenej Terchovej, ktorí „ochoreli na muziku":

  • Ivanka Moravčíková - spev
  • Ján Patrnčiak - I. husle, spev
  • Martin Dikoš - II. husle, spev
  • Vladimír Moravčík - viola, spev
  • Andrej Dostál - violončelo, spev

Repertoár kapely je pevne zakorenený v domácej folkloristickej tradícii, pričom nápadité autorské aranžmány sú inšpirované rôznymi žánrami a spoluprácou s inými hudobníkmi. Nebeskí muzikanti sa cítia rovnako dobre na pódiu, keď môžu na festivaloch a reprezentačných podujatiach hrať pre počúvajúce publikum ako aj na parkete, kde dokážu ľudí zabaviť a strhnúť k spevu a tancu.O kvalitách Nebeskej muziky svedčia mnohé úspešné podujatia doma aj v zahraničí.

Diskografia Nebeskej muziky začína hosťovaním na CD Arzénu „Ešte raz..." (r. 2000). Od roku 2003 má kapela prvý vlastný album s názvom Nebeská muzika No. 1. Na rok 2009 je v pláne CD Nebeská muzika No. 2, ktoré sa realizuje v spolupráci s Pavlom Cabadajom z Arzénu a Stanom Palúchom z PaCoRaTrio.

Nebeskú muziku podporujú okrem vlastných rodín, zamestnávateľov a priateľov, všetci priaznivci ich hudby, Miestne kultúrne stredisko Terchová, Farský úrad Terchová a informačný portál Terchova-info.sk, za čo im patrí veľká vďaka.


Kontaktné údaje

Adresa:Školská 104
Kontaktná osoba:Vladimír Moravčík
E-mail:nebeskamuzika@nebeskamuzika.sk
Telefón:+421 905 914 345
Web:www.nebeskamuzika.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS SLNECNICA

SUNECNIK GAJARY - Zaprahajte kone

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV