3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Ľudové hudby  >  Podjavorská muzika
Podjavorská muzika

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 2 )

Tento profil pridal(a) ...

Podjavorská muzika

02. 12. 2013

V roku 2003 sa mladí nadšenci ľudovej hudby z Pliešovskej kotliny, rozhodli pokračovať v tradícií našich predkov a šíriť folklór celého Slovenska ďalej. Založili si ľudovú hudbu. Poznali sa z folklórneho súboru Rozmarín, Dobrona a Jánošík, takže o kvalitu bolo postarané.

Každý z členov mal skončenú aspoň základnú umeleckú školu, takže zohrať sa nebol problém. Zo začiatku kapela vystupovala pod názvom Ľudová hudba Michala Brodnianskeho, neskôr sa premenovala na súčasný názov Podjavorská muzika. Postupom času sa v kapele vystriedalo viacero výborných muzikantov až kým sa vyprofilovala do súčasnej podoby. Dlhé roky bol dušou Podjavorskej muziky, dnes už bohužiaľ zosnulý Ján Rell Čikro.

Repertoár tiež prešiel zmenami. V súčasnosti kapela nečerpá len z ľudovej hudby Pliešovskej kotliny ale aj z celého Slovenska, k čomu dopomohla spolupráca so speváčkou Mirkou Vasiľovou zo Zámutova a tiež spolupráca s folklórnou skupinou Bažalička z Príbeliec, s ktorou sa zúčastnila nahrávania videoklipu do folklórnej hitparády Kapura, kde sa umiestnili medzi najlepšími klipmi za rok 2012.

Okrem tradičnej slovenskej ľudovej hudby, Podjavorská muzika reprodukuje rómsku ľudovú hudbu, taktiež známe populárne piesne zo slovenskej aj zahraničnej scény a taktiež známe diela z vážnej hudby. V súčasnosti Podjavorská muzika sprevádza folklórny súbor Podzamočan z Podzámčoku a hráva na rôznych podujatiach ako sú plesy, recepcie, svadby, oslavy, na ktorých v prípade záujmu dokáže zabezpečiť aj reprodukovanú modernú hudbu, ktorú zabezpečí DJ Viktor.


Kontaktné údaje

Kontaktná osoba:Michal Brodniansky
E-mail:michalbrodniansky@gmail.com
Telefón:0905613763
Web:http://podjavorskamuzika.webnode.sk/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Zeleziar Kosice

Spisske tance

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV