3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Trnafčan
Folklórny súbor Trnafčan

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórny súbor Trnafčan

04. 01. 2008
Trnava

Folklórny súbor Trnafčan z Trnavy bol založený v roku 1984 párom nadšencov folklóru a nadviazal na tradície súborov z 50-tich rokov v Trnavskom regióne.

Členmi súboru sú milovníci ľudového umenia - amatéri rozličného veku a vzdelania. Do roku 2002 sa nazýval FS Dudváh.

Program súboru pozostáva z piesní a tancov z regiónov celého Slovenska. Hlavnou náplňou sú tance a spevy z domácej Trnavskej oblasti.

Od svojho založenia súbor úspešne absolvoval vystúpenia na viacerých domácich (Myjava, Terchová, Východná), i zahraničných (Maďarsko, Rakúsko, Nemecko, Turecko, Holandsko, Morava,...) folklórnych festivaloch, ako i súťaži tancov a tvorivých choreografií v krajských i celoslovenských kolách (Piešťany, Liptovský Hrádok, Považská Bystrica). Mesto Trnavu reprezentovali i v Latinskej Amerike v štáte Nikaragua a tance zo Slovenska v podaní FS Trnafčan si pozrel i Svätý Otec v Ríme.

Členovia súboru sa snažia pracovať stále náročnejšie a zachovávať slovenské ľudové piesne i tance našich predkov, ktoré rezonujú i v dnešnom uponáhľanom čase. Ako sami hovoria: V najbližšej dobe, ak to finančná stránka umožní, uvažujeme o vydaní zborníka autentických a hlavne málo známych piesní z okolia Trnavy, a ďalej chceme usporiadať pár benefičných vystúpení, z ktorých zisk by bol venovaný detským domovom". Súčasťou súboru je ľudová hudba pod vedením primáša Petra Raitera.

V roku 2001 členovia súboru naspievali CD-nosič pod názvom "Piesne z Trnavskej roviny", ktoré obsahuje pre verejnosť málo známe Vianočné piesne z Trnavskej oblasti. Umeleckým vedúcim súboru je Jozef Stacho a organizačná vedúca Stanislava Križanová.


Kontaktné údaje

Adresa:J. Bottu 23
Kontaktná osoba:Jozef Stacho, Stanislava Križanová
E-mail:trnafcan@szm.sk, krizanova.stanislava@slsp.sk
Telefón:+421 905 829221, +421 907 686406
Web:http://www.trnafcan.szm.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV