3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Sabinovčan
Folklórny súbor Sabinovčan

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórny súbor Sabinovčan

04. 01. 2008
Sabinov

Folklórny súbor Sabinovčan sa radí sa medzi popredné slovenské súbory. Vznikol v roku 1982 v Sabinove. Jeho spoluzakladateľom a prvým umeleckým vedúcim bol Štefan Kucko, ktorý založil aj folklórny súbor Šarišan.

V súbore sa od jeho založenia vystriedalo vyše osemsto členov. Mnohí z nich pôsobili alebo ešte pôsobia v známych folklórnych súboroch na Slovensku: amatérskych / Šarišan, Dúbrava, Jahodná, Borievka, Jánošík, Zobor, Torysa; poloprofesionálnych / Lúčnica; profesionálnych / SĽUK, PUĽS.

V priebehu uplynulých desiatich rokov súbor absolvoval úspešné zahraničné zájazdy po Európe, Ázii i Afrike. Tohoto roku navštívi Francúzsko, Poľsko a Tunis. Budúci rok plánuje zdolať americký kontinent. Folklórny súbor SABINOVČAN účinkoval v známych televíznych reláciách ako sú Drišľakoviny, Kapura, Vitajte u nás či Senzi Senzus. Má vlastnú prípravku - Sabiník, pre deti od 10 do 15 rokov, kde sa pod odborným vedením pripravujú na vstup do súboru. Pre mladšie deti je tu Škola tanca Miroslava Fabiána, kde sa deti oboznámia so základmi ľudového tanca. V roku 2007 Folklórny súbor Sabinovčan oslávi 25 rokov svojej umeleckej činnosti.

Dramaturgia súboru je zameraná na východoslovenský región. Umelecké vedenie spolupracuje s bývalým riaditeľom SĽUK-u Mgr. Jaroslavom Moravčíkom.

Umelecký vedúci súboru: Štefan Foriš

Vedúci tanečnej zložky:   Štefan Foriš

Vedúca speváckej zložky: Mgr. Katarína Lukčíková

Vedúci hudobnej zložky: Mgr. Ján Bak

Ogranizačná vedúca: Kvetoslava Baková


Kontaktné údaje

Adresa:MsKS v Sabinove Ul. Janka Borodáča 18, 083 01 Sabinov
Kontaktná osoba:Kvetoslava Baková
Telefón:0903434554
Web:http://www.kulturnestredisko.sk/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Zeleziar Kosice

Keckovanec

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV