3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Vršatec
Folklórny súbor Vršatec

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórny súbor Vršatec

04. 01. 2008
Dubnica nad Váhom

Folklórny súbor Vršatec vznikol v Dubnici nad Váhom v roku 1953. Vršatec vznikol ako neveľká spevácka skupina, ktorá sa postupne začala rozrastať o tanečnú a hudobnú zložku. Melódia spevov a tancov, farebná paleta krojov, svojráznosť a bohatstvo tanečných variácií, to boli hlavné počiatočné impulzy súboru.

Folklórny súbor Vršatec prezentoval predovšetkým duchovné dedičstvo piesní, tancov a krojov z okolia Dubnice nad Váhom. Do súčasnej podoby sa sformoval v roku 1967 a jeho tvorba je charakteristická originálnosťou pri výbere a spracovaní pôvodného folklórneho materiálu, vyznačuje sa nápaditosťou a vyjadrením životného optimizmu. So svojím programom súbor účinkuje na domácich podujatiach a festivaloch, ale precestoval prakticky celú Európu a ďalšie štáty Afriky, Ameriky, Austrálie a Ázie, kde nadšení diváci i organizátori festivalov vysoko hodnotili umeleckú úroveň a atraktívnosť vystúpení FS Vršatec.

Počas svojej existencie súbor získal mnoho úspechov v súťažných prehliadkach a na festivaloch. V súčasnosti súbor tvoria predovšetkým mladí ľudia rôznych profesií, ako i študenti tunajších škôl, ktorí si zamilovali folklór a tradičnú ľudovú kultúru a rozhodli sa venovať jej uchovávaniu a prezentovaniu svoje schopnosti a voľný čas.

Umeleckým vedúcim je Jozef Martinka, vedúcim ľudovej hudby je Ľubomír Rexa.


Kontaktné údaje

Adresa:Dom kultúry - Bratislavská 434/9
Kontaktná osoba:Jozef Martinka, umelecký vedúci
E-mail:fsvrsatec@fsvrsatec.eu
Telefón:042/44 55 744, 0903 244 996

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Pista1mp3

AudioTrack 31

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV