3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Drevár
Folklórny súbor Drevár

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórny súbor Drevár

04. 01. 2008
Krásno nad Kysucou

Folklórny súbor Drevár z Krásna nad Kysucou vznikol v októbri 1976.

Boli to páni Rudolf Kuljovský a Tomáš Sýkora, ktorí chceli udržať ľudové zvyky regiónu v spevoch, hudbe a tancoch. Postupom času sa Drevár vypracoval na popredného predstaviteľa uchovávania kultúrnych hodnôt vo svojom regióne. Neskôr zapracoval do svojho repertoáru všetky významné oblasti slovenskej ľudovej kultúry (niekedy sa žartom o Slovensku hovorí, čo dedina, to iný kroj, iný tanec, iná pieseň...).

Pravidelne vystupuje na folklórnych festivaloch, rôznych kultúrnych akciách. So svojim programom precestoval takmer celú Európu a predstavil sa aj na turné v Južnej Afrike a v Mexiku. Súbor má dnes okolo 40 členov - spevákov, muzikantov, tanečníkov.

Snaží sa rozvíjať vzťah k tradíciám už od detského veku založením detského súboru Drevárik, kde si vychováva ďalšiu mladú generáciu. Neustále sa pracuje na vylepšovaní choreografií tancov, zbieraní a zapracovávaní nových prvkov, piesní, regiónov. Ponuka súboru je preto dnes po 30. rokoch aktívnej činnosti veľmi bohatá, tvoria ju spevy a tance z oblasti Kysúc, Oravy, Liptova, Trenčína, Horehronia, Detvy, Šariša a Zemplína, ktoré sú dopĺňané umením muzikantov inštrumentalistov.


Kontaktné údaje

Adresa:Ul. Hlavná 290
Kontaktná osoba:Jozef Murín st., vedúci súboru
E-mail:fsdrevar@fsdrevar.sk
Telefón:+421 904 692 533
Web:http://www.fsdrevar.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

SS Taskovci

A jaki to krasni

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV