3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Borievka
Folklórny súbor Borievka

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórny súbor Borievka

04. 01. 2008
Košice

Folklórny súbor Borievka pôsobí od svojho vzniku v roku 1979 pri Vojenskej leteckej akadémií gen. M. R. Štefánika v Košiciach.

Od svojho vzniku sa v ňom vystriedali mnohé generácie tanečníkov, hudobníkov a spevákov, ktorí pod vedením zanietených umeleckých vedúcich o choreografov po krôčikoch dvíhali jeho úroveň od skorých začiatkov až do podoby, v akej sa Borievka predstavuje v súčasnosti. Od svojho zrodu súbor zaznamenal vyše 900 vystúpení na rôznych folklórnych festivaloch, súťažiach a prehliadkach doma i v zahraničí. Od založenia pracuje nepretržite. Súbor sa pravidelne objavuje na festivaloch a podujatiach v Košiciach (CFF, KFD) a širokom okolí, na medzinárodných festivaloch v Nitre, Zvolene, Východnej, Heľpe a má za sebou účinkovanie za hranicami v Poľsku, Maďarsku, Českej republike, Taliansku, Bulharsku a Turecku.

Najväčšie ocenenia získal súbor v roku 2004 ako laureát Akademickej Nitry s programom " Tance z Parchovan", v roku 2005 3. miesto vo svetovej konkurencií v Turecku v Burse s programom " Tance to Šariša a Zemplína" a v roku 2006 získal titul laureát Akademickej Nitry s programom " Ameriku som zvandroval".

Riaditeľom súboru je mjr. Dr. Štefan Murcko, umelecký vedúci a choreograf Michal Noga, zástupcom vedúceho a zároveň aj choreografkou RNDr. Daniela Nogová, vedúcim ľudovej hudby a korepetítorom je por.Ing. Stanislav Križalkovič.


Kontaktné údaje

Adresa:Odborná výcviková škola letectva Rampová 7
Kontaktná osoba:Štefan Murcko
E-mail:stefan150@post.sk
Telefón:+421 903 357204 , +421 904 494340, +421 904 494325, +421 905 200969
Web:http://www.fsborievka.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Dubiny Dargov

Rubaj mili rubaj

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV