3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Striebornica
Folklórny súbor Striebornica

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórny súbor Striebornica

04. 01. 2008
Piešťany-Banka

Folklórny súbor Striebornica vznikla v roku 1987, keď sa partia mladých ľudí v Tesle rozhodla venovať sa folklóru.

Charakteristickú linku dal súboru prvý vedúci Jaro Podkovčík, ktorý vyprofiloval súbor po každej stránke. V začiatkoch súbor spolupracoval s ľudovou hudbou pôsobiacou v ZUŠ Piešťany, ktorá sa veľmi rýchle udomácnila. Bránami Striebornice prešlo dodnes takmer 200 taečníkov, spevákov a muzikamtov.

Ťažiskom repertoáru súboru sú piesne a tance z Piešťan a okolia, no v programe sú zastúpené aj regióny Horné Orešany, Myjava, Kokava, Šariš. Program pozostáva z jednotlivých tancov, ucelených programových blokov a inštrumentálnych skladieb.

FS Striebornica už 20 rokov brázdi pódiá rôznych regionálnych aj celoslovenských prehliadok a súťaží, ale aj festivalov doma i v zahraničí. Tlieskali jej diváci vo Východnej, Myjave, Terchovej, ako aj vo Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Švajčiarsku, Holandsku, Poľsku, Maďarsku, Česku, Taliansku, Tunisku. Vitrínu Striebornice zdobia mnohé ocenenia, diplomy a ďakovné listy.

Od vzniku po dnešok súbor prešiel mnohými premenami. Tá posledná / najrozsiahlejšia - sa udiala v roku 2005. Súbor sa výrazne omladil, vymenili sa tanečníci, muzikamti i vedenie. Dnes hrajú a tancujú v súbore i deti bývalých členov.

Umeleckou vedúcou je Mgr. Dagmar Kuběnová, o organizačné záležitosti sa stará Mgr. Jana Obadalová, primášom ĽH je Martin Sarvaš.


Kontaktné údaje

Adresa:Topoľčianska 12
Kontaktná osoba:Dagmar Kuběnová, Jana Obadalová
E-mail:striebornica@orangemail.sk
Telefón:+421 905 388 884, +421 907 042 177
Web:http://www.striebornica.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

LH Kandracovci

Mládenecké zo Spiša

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV