3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Striebornica
Folklórny súbor Striebornica

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórny súbor Striebornica

04. 01. 2008
Piešťany-Banka

Folklórny súbor Striebornica vznikla v roku 1987, keď sa partia mladých ľudí v Tesle rozhodla venovať sa folklóru.

Charakteristickú linku dal súboru prvý vedúci Jaro Podkovčík, ktorý vyprofiloval súbor po každej stránke. V začiatkoch súbor spolupracoval s ľudovou hudbou pôsobiacou v ZUŠ Piešťany, ktorá sa veľmi rýchle udomácnila. Bránami Striebornice prešlo dodnes takmer 200 taečníkov, spevákov a muzikamtov.

Ťažiskom repertoáru súboru sú piesne a tance z Piešťan a okolia, no v programe sú zastúpené aj regióny Horné Orešany, Myjava, Kokava, Šariš. Program pozostáva z jednotlivých tancov, ucelených programových blokov a inštrumentálnych skladieb.

FS Striebornica už 20 rokov brázdi pódiá rôznych regionálnych aj celoslovenských prehliadok a súťaží, ale aj festivalov doma i v zahraničí. Tlieskali jej diváci vo Východnej, Myjave, Terchovej, ako aj vo Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Švajčiarsku, Holandsku, Poľsku, Maďarsku, Česku, Taliansku, Tunisku. Vitrínu Striebornice zdobia mnohé ocenenia, diplomy a ďakovné listy.

Od vzniku po dnešok súbor prešiel mnohými premenami. Tá posledná / najrozsiahlejšia - sa udiala v roku 2005. Súbor sa výrazne omladil, vymenili sa tanečníci, muzikamti i vedenie. Dnes hrajú a tancujú v súbore i deti bývalých členov.

Umeleckou vedúcou je Mgr. Dagmar Kuběnová, o organizačné záležitosti sa stará Mgr. Jana Obadalová, primášom ĽH je Martin Sarvaš.


Kontaktné údaje

Adresa:Topoľčianska 12
Kontaktná osoba:Dagmar Kuběnová, Jana Obadalová
E-mail:striebornica@orangemail.sk
Telefón:+421 905 388 884, +421 907 042 177
Web:http://www.striebornica.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Brezinky Mestisko

Vtedi dobre spacirovac

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV