3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Vtáčnik
Folklórny súbor Vtáčnik

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 2 )

Tento profil pridal(a) ...

Samuel Chlpek (Folklórista)

Folklórista Keď som ako 6 ročný vstúpil do detského folklórneho súboru, nemyslel som si, že raz ma folklór bude ,,hltať a hltať..." :-)

Folklórny súbor Vtáčnik

04. 01. 2008
Prievidza

História Folklórneho súboru Vtáčnik siaha do polovice 60.-tych rokov, kedy sa vo Veľkej Lehôtke skupina mladých nadšencov pridala k cimbalovej muzike Zábojníkovcov a spoločne tak vytvorili základy pre vznik folklórneho súboru. Ten neskôr dostal meno podľa pohoria a zároveň najvyššieho vrchu v regióne - Vtáčnik.

Prácu v tomto súbore na dlhé roky ovplyvnila osobnosť Milana Chvasteka, skúseného pracovníka kultúry, zanieteného speváka, tanečníka a hudobníka. Po jeho príchode sa živelnosť v tomto kolektíve zmenila na systematickú prácu, ktorej výsledkom bolo niekoľko desiatok choreografií a na základe toho aj zvýšený záujem o tento súbor.

V súčasnosti folklórny súbor Vtáčnik pôsobí v Prievidzi a snaží sa udržiavať najmä tradície regiónu, prezentovať ich v scénickej podobe doma i v zahraničí. Vo svojich programoch ponúka aj tance z ostatných regiónov Slovenska, výraznú časť však tvorí región Hornej Nitry.

Umeleckým a organizačným vedúcim súboru je Mgr. Ľubomír Macek, asistent vedúceho Jozef Dudka, tanečná pedagogička Eva Matiašková a vedúci ľudovej hudby Ján Strmenský.


Kontaktné údaje

Adresa:Kultúrne a spoločenské stredisko, F. Madvu 11, Prievidza 971 01
Kontaktná osoba:Mgr. Ľubomír Macek, Jozef Dudka
E-mail:fs.vtacnik@centrum.sk
Telefón:046/541 20 29, 0948 270 106
Web:http://www.fsvtacnik.6f.sk/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH DATELINKA KRIVAN

Povadzte mi chlapci kde pojdete

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV