3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Vagonár z Popradu
Folklórny súbor Vagonár z Popradu

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórny súbor Vagonár z Popradu

09. 09. 2008
Poprad

Folklórny súbor Vagonár Poprad bol založený v roku 1972 ako umelecké zoskupenie zamestnancov popradskej Vagónky. V priebehu niekoľkých desaťročí je hlavným poslaním súboru uchovávanie pôvodných ľudových tradícií z rôznych regiónov Slovenska. Úspešné tanečné, spevácke a hudobné čísla majú svoj pôvod na Zemplíne, Šariši, Horehroní a Liptove, súbor však pri spracovaní kladie dôraz najmä na oblasť Spiša, z ktorého pochádza.

FS Vagonár Poprad sa každoročne pravidelne zúčastňuje na mnohých podujatiach, prehliadkach a festivaloch doma i v zahraničí. Počas roka absolvuje desiatky vystúpení pre domácich a zahraničných divákov. Za uplynulé obdobie navštívil Anglicko, Bulharsko, Španielsko, Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Slovinsko, Juhosláviu, Poľsko, Česko a Turecko, kde sa stretával s veľkým ohlasom a záujmom o náš folklór. Na súťažných festivaloch v spomenutých krajinách získal ocenenia za tanečný prejav, choreografiu, spevácke a hudobné prevedenie.

FS Vagonár Poprad si Vám dovoľuje ponúknuť program “Čriepky z kroniky”, ktorý pozostáva zo štyroch hlavných blokov: Spišský, Zemplínsky, Šarišský a Lipovský. Dĺžku programu je možné prispôsobiť podľa potreby od 30 – 90 min. Okrem celovečerného programu Vám súbor ponúka vystúpenia zamerané na zobrazenie zvykov a tradícií počas Vianočných sviatkov, Fašiangov a Veľkej noci. V prípade záujmu o komornejšie vystúpenia súbor ponúka samostatne cimbalovú ľudovú hudbu a dievčenskú spevácku skupinu (jubileá, svadby, plesy, rauty a pod.).

Sme presvedčení, že pri našom programe strávite príjemné chvíle s dobrou hudbou, spevom a tancom.


Kontaktné údaje

Adresa:Záborského 2943/25
Kontaktná osoba:Ing. Ján Profant
E-mail:profantj@stonline.sk
Telefón:0905 712 369
Web:www.fsvagonar.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Lívia Vansacová

Ej, bula ja červena

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV