3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Želiezko z Košíc
Folklórny súbor Želiezko z Košíc

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórny súbor Želiezko z Košíc

04. 04. 2010
Košice

Najmladší  košický folklórny súbor Želiezko vznikol v r. 2009 ako prvý mládežnícky súbor na košickom folklórom nebi. V jeho radoch tancujú žiaci  najstaršej, súkromnej základnej umeleckej školy (ďalej SZUŠ), ktorá sídli na Starozagorskej ulici v Dome ľudového tanca. Vznik súboru inicioval zriaďovateľ SZUŠ  Ing. Vladimír Urban. Súbor vedie umelecká rada v zložení  Ing. Vladimír Urban, Antónia Urbanová, Mgr Petra Mižerová, Júlia Oravkinová a Katarína Pavlíková.

Napriek tomu, že sa súbor nepýši dlhou  históriou a má zatiaľ málo skúseností uskutočnil už pomerne veľa vystúpení, naviac veľmi úspešne reprezentoval  našu krajinu na medzinárodnom folklórnom festivale na Cypre. Mladí tanečníci dokázali zaujať divákov napriek prevažne tropickým teplotám.  Najväčší ohlas mali  u divákov mládenecké, dievčenské a párové tance zo Zemplína, Kolomyjka z Čirča a skupinová  hra na inštrumentálnych nástrojoch (drumbľa, ústna harmonika). Súbor si na Cypre zatiaľ  vytancoval pozvanie na ďalší  medzinárodný folklórny festival v Maďarskom Debrecíne.

Terajšia členská základňa ako aj umelecký potenciál je dobrou platformou pre ďalší rast kolektívu. prijatie ďalších stredoškolákov. Začiatkom septembra budeme prijímať nových členov.  Vítaní budú aj záujemci bez tanečníckych skúsenosti.

V najbližšom čase budú mať členovia súboru prázdniny. V septembri a októbri sa budú intenzívne venovať príprave nového programu. Jeho premiéra sa chystá v rámci osláv 15. výročia Košických folklórnych dní.

Právna forma: Umelecký súbor pôsobiaci pri Súkromnej základnej umeleckej škole
Zriaďovateľ: Súkromná základná umelecká škola
Rok vzniku: 2009
Umelecký vedúci: Mgr. Petra Mižerová
Organizačný vedúci: Marián Gereg
Choreograf: Mgr. Petra Mižerová, Júlia Oravkinová
Hlasový pedagóg: Katarína Pavlíková


Kontaktné údaje

Adresa:Dom ľudového tanca, Starozagorská 10
Kontaktná osoba:Mgr. Petra Mižerová
Súkromná základná umelecká škola
E-mail:zeliezko@szuske.sk
Telefón:055/789 47 17,15

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

SS Rosa

Ozivaj se hlase

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV