3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  Folklórny súbor Gemer z Dobšinej
Folklórny súbor Gemer z Dobšinej

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórny súbor Gemer z Dobšinej

19. 03. 2011
Dobšiná

Folklórny súbor Gemer bol založený v roku 1975 pri Okresnom osvetovom stredisku v Rožňave, so sídlom v Dobšinej. Neskôr sa jeho zriaďovateľom stalo mesto Dobšiná. Od roku 1991 pracuje ako samostatné občianske združenie, pričom mesto  mu naďalej pomáha v jeho činnosti.

Od svojho vzniku až do súčasného obdobia sa súbor zameriava na objavovanie, spracovanie a propagáciu tradičného ľudového umenia obyvateľov horného Gemera - Dobšinej a jej blízkeho okolia. Vo svojom repertoári má však aj piesne a tance z iných regiónov Slovenska - zo stredného Gemera, z Horehronia, Šariša, Zemplína, Spiša.

Svoje umenie predviedol divákom na stovkách vystúpení po celom Slovensku, ale aj v zahraničí - Maďarsko, Česká republika, Nemecko - kde bol dôstojným reprezentantom Dobšinej, gemerského regiónu, ale aj celého  slovenského ľudového umenia.

K vrcholom účinkovania súboru patria jeho vystúpenia na medzinárodných festivaloch  vo Východnej, v Detve, Košiciach, Svidníku, účasť ženskej speváckej skupiny na festivale v Strážnici v Čechách a účasť na medzinárodných festivaloch v družobnom meste Duderstadt v Nemecku a v Budve v Čiernej Hore.


Kontaktné údaje

Adresa:P.O.Box 30
Kontaktná osoba:Anna Macková
Ing. Ján Garan Krišťák
E-mail:mackovaa@gmail.com
kristak.jan@ved.seas.sk
Telefón:0903 575 583
0910 674 048

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Igor Hrasko

Aj nadalej vam prajeme prijemne pocuvanie

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV