3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne súbory  >  FS Karpatskí valaškári
FS Karpatskí valaškári

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

FS Karpatskí valaškári

17. 04. 2014
Dolná Krupá

FS Karpatskí valaškári sa okrem regionálneho folklóru Trnavskej roviny, chce venovať najmä nadregionálnemu slovenskému folkóru v podobe folklórnych tematických pásiem obohatené spevom, tancom a dramatickou prezentáciou ľudových zvykov. FS Karpatskí valaškári sú voľným pokračovaním folklórnych aktivít v obci Dolná Krupá, započatých v roku 2003 z iniciatívy Ing. Slobodu Jozefa.

Spolu s ostatnými zakladajúcimi členmi 2.10.2003 založil mužskú folklórnu spevácku skupinu "Dolnokrupani". Táto sa v roku 2006 pretransoformovala na širšiu zmiešanú folklórnu aktivitu v podobe "FS Krupanskí črpáci" s akordeónovým doprovodom. V roku 2014 sa Sloboda Jozef spolu s niekoľkými ďalšími zakladajúcimi členmi rozhodli pre ďalšiu transformáciu a nezavislé pokračovanie v podobe "FS Karpatskí valaškári" s doprovodom ľudovej sláčikovej hudby " Picúchovci". 


Kontaktné údaje

Adresa:ul. Horná 799/20B, Dolná Krupá, 91965
Kontaktná osoba:Ing. Sloboda jozef
E-mail:josloboda@gmail.com
Telefón:0903/774321
Web:www.valaskari.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Borievka Kosice

Ameriku som zvandroval

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV