3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
FS Šenvižan

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

FS Šenvižan

22. 04. 2014
Krásna Lúka, Šenviž

Folklórny súbor Šenvižan z Krásnej Lúky zložený z 10 mladých členov vo veku od 17 do 23 rokov. Skupina mladých ľudí, ktorých spojil folklór na dedinských opekačkách a súkromných oslavách. Oficiálne fungujú od novembra 2012, kedy prvý krát odprezentovali čepčenie a družbovský tanec na svadbe rodáčky z Krásnej Lúky.

Náplňou súboru je v prvom rade šíriť folklór ľudových piesní na rodinných oslavách, firemných akciách, folklórnych festivaloch a ľudových tradícií na svadbách. Aj keď je súbor Šenvižan chudobnejší o nástroje, nikdy sa to neprejavilo na ich výkone a schopnosti vytvoriť príjemnú a veselú atmosféru. Na akordeóne hrá Peter Novysedlák, ktorý svojím humorom a darom reči dokáže vyčariť úsmev ale aj rozplakať nejedného oslávenca. Na bubne hrá Patrik Ridilla, vďaka ktorému každá pieseň dostáva to správne tempo. Ako takmer každá dedina, aj Krásna Lúka, Šenviž, má svoju obecnú hymnu, ktorá je srdcovou záležitosťou všetkých šenvižanov. Nad Krásnou Lúkou sa rozprestiera Čierna Hora, ktorá bola múzou poeta, hudobníka a fokloristu, dnes už nebohého Viktora Novysedláka, autora piesne V Čarnej hure na jedlici. Táto skupinka zanietených folkloristov sa rozhodla na počesť tohto rodáka, ktorého srdce bilo pre jeho rodnú obec, nahrať a zvečniť túto pieseň. Víziou do budúcnosti tohto folklórneho súboru je neustále na sebe pracovať, posúvať folklór ďalej medzi všetky vekové kategórie, šíriť dobrú náladu a neustále sa zlepšovať.

 

Členovia FS Šenvižan:

Peter Novysedlák (harmonika), Ján Kaperák, Pavol Kandráč, Peter Novysedlák ml., Patrik Ridilla, Dominika Bujńáková, Katarina Bujńáková, Ivana Jendrekova, Veronika Kušnírová, Tamara Kušnírová.

 Kontaktné údaje

Kontaktná osoba:Dominika Bujňaková
E-mail:senvizan@gmail.com
Telefón:0917 603 453

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

SLUK

Dobre my byvalo

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV