3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Detské folklórne súbory  >  Detský folklórny súbor Oščadnička
Detský folklórny súbor Oščadnička

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Tento profil pridal(a) ...

Detský folklórny súbor Oščadnička

04. 01. 2008
Oščadnica

Detský folklórny súbor Oščadnička bol založený 22. januára 1994. Jeho pomenovanie je odvodené od názvu obce Oščadnica, ktorá sa nachádza na severe Slovenska. Leží na úpätí Veľkej Rače.

Súbor pracuje v Dome kultúry pod správou OÚ v Oščadnici. Svojimi piesňami a tancami reprezentuje oblasť Kysúc, no najmä vlastnú obec Oščadnica, odkiaľ čerpá väčšinu svojich námetov a materiálov pre svoje pásma ako: Žatva, Pasenie oviec, Na svätého Jána, Biely tanec, Korbáčový tanec, Štefanská zábava, Varila Hanička kašičku, a mnohé iné.

Umeleckou vedúcou a pedagógom súboru je Mgr. Veronika Mačuhová. Hudbu pripravuje Anton Pohančeník, učiteľ ZUŠ v ČAdci, koncertný majster. V súbore účinkujú deti od 4 - 17 rokov. Má aj 4-člennú "drevenú muziku" a heligonkárov. V súčasnosti účinkuje v DFS 70 aktívnych členov kategorizovaných na pokročilých a začiatočníkov.

Detský folklórny súbor Oščadnička sa pravidelne zúčastňuje súťažných priehliadok, festivalov doma i v zahraničí (Česko, Poľsko, Chorvátsko, Srbsko). Naposledy sa zúčastnil krajskej súťažnej prehliadky choreogrfií detských folklórnych súborov, Kubínske krpčeky, ktorá sa konala v Dolnom Kubíne. Získal 1. miesto a postúpil do celoštátneho kola v Likavke, kde sa predstavia najlepšie detské folklórne súbory z celého Slovenska.


Kontaktné údaje

Adresa:Nám. Martina Bernáta 745
Kontaktná osoba:Mgr. Veronika Mačuhová, umelecká vedúca
E-mail:oscadnica@velka-raca.sk
Telefón:+421 414382885, +421414333308, +421414382121
Web:http://www.oscadnica.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Rinalda Olaha

Pytam sa ja mojej mamky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV