3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
SZUŠ Prokofievova

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

SZUŠ Prokofievova

17. 01. 2008

Táto Súkromná základná umelecká škola pôsobí na viacerých základných, ale aj materských školách v Bratislave a svoju pobočku má aj v Žiline. Výučba prebieha v popoludňajších hodinách priamo na škole, ktorú deti navštevujú. Ľudový tanec sa vyučuje na ZŠ Majerníkova, kde sa deťom vo veku 6 až 12 rokov venuje Mgr.Art Eva Murínová, ktorá deti každý polrok vyučuje dve oblasti ľudového tanca z rôznych regiónov Slovenska. Deti doteraz ovládajú tanečné motívy zo Zemplína, Podpoľania, Myjavy a Liptova.

Na ZŠ Tilgnerova vyučuje ľudový tanec Katarína Saňková. Ľudovému tancu sa profesionálne venuje aj ako tanečník, aj ako pedagóg v tanečných súboroch na Slovensku. Na škole sú vytvorené tri skupiny detí mladšieho školského veku, ktoré sa učia nielen jednotlivé ľudové prvky, ale aj celé ľudové choreografie.

K láske k ľudovému tancu vedie deti už v predškolskom veku Mgr. Andrea Balážová na MŠ Nevädzova.

Čo sa deti naučia, prezentujú na hlavne na polročnom alebo záverečnom vystúpení, ktoré organizuje SZUŠ pre rodičov, ale vystupujú aj na akciách v rámci rôznych kultúrnych podujatí.

Naposledy deti vystupovali na Martinskom jarmoku, pred SND v Bratislave, Na Mikuláša vo firme Rajo, tiež na Vianočných trhoch na Hviezdoslavovom námestí (v roku 2007) a v predošlých rokoch sa zúčastnili aj tanečného vystúpenia v Rakúsku s deťmi z detských domovov. Pokiaľ ide o súťaže, v roku 2006 sa zúčastnili tanečnej súťže "Tanečný festival" v PKO v Bratislave. Jeden z najväčších úspechov dosiahli deti zo ZŠ A. Dubceka - Majerníkova. Získali tu 1. miesto v kategórii detí.

 

Najbližšie organizuje Občianske združenie „TANEC PROTI DROGÁM" v spolupráci s našou SZUŠ a Tanečnou školou Elastic vystúpenie s názvom „Galavečer". Podujatie sa uskutoční dňa 20. januára 2008 v Dome kultúry Ružinov. Deti sa budú prezentovať v choreografiách viacerých tanečných štýlov.

Kontakt:

Súkromná základná umelecká škola
Prokofievova 5, Bratislava 851 01
Email: info@umeleckaskola.sk
Web: www.umeleckaskola.sk
Tel. cislo/Fax: 02/6353 60 73

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Skalican

Skalicki pan, Ti skalicki pani

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV