3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Detské folklórne súbory  >  Detský folklórny súbor Kukulienka
Detský folklórny súbor Kukulienka

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Detský folklórny súbor Kukulienka

07. 02. 2008
Topoľčany

Detský folklórny súbor Kukulienka /DFS Kukulienka/ vznikol v r. 2002, kedy mal aj prvé verejné vystúpenie v rámci Vianočného koncertu ZUŠ. Založila ho Mgr. Anna Vršková. V súčasnosti DFS vedie PhDr. Ľubica Pastoreková, dlhoročná členka folklórneho súboru Jánošík z Partizánskeho a tanečný pedagóg Janette Kertészová.

Členmi súboru sú deti od 5 do 16 rokov, ich počet sa pohybuje od 25 - 35 detí. Toho času je počet detí 32. Počas svojho pôsobenia sa DFS dva krát zúčastnil regionálnej súťažnej prehliadky v Kozárovciach, kde bol porotou pozitívne hodnotený. Okrem toho sa pravidelne zúčastňoval Vianočných a Jarných koncertov ZUŠ. V r. 2005 sa deti zúčastnili prehliadky DFS v Detve.

DFS Kukulienka Vo svojom programe sa DFS čerpať z pôvodného folklóru okolia Topoľčian. Súbor pri vystupovaní sprevádza ľudová hudba zložená zo žiakov a pedagógov ZUŠ pod vedením A. Szendreia.

Profilový program súboru pri príležitosti 5. výročia vzniku bude realizovaný 25. 4. 2008 o 17.00 hod. v Spoločenskom dome v Topoľčanoch.

 

 


Kontaktné údaje

Adresa:Základná umelecká škola Ladislava Mokrého, Moyzesova 1737/22
Kontaktná osoba:Ľubica Pastoreková, Jana Michaličková
E-mail:j.michalickova(zavináč)zus-mokreho.sk
Telefón:038 / 532 4 568

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Bystrianka

02

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV