3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Detské folklórne súbory  >  Detský folklórny súbor Ďumbier
Detský folklórny súbor  Ďumbier

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Detský folklórny súbor Ďumbier

01. 04. 2008
Liptovský Mikuláš
V malebnom údolí Vysokých, Nízkych a Západných Tatier sa rozprestiera región Liptov s mestom Liptovský Mikuláš. Na území tohto mesta, pri Centre voľného času, pracuje už takmer 40 rokov Detský folklórny súbor ĎUMBIER. Tento rok súbor oslavuje okrúhle 40 výrocie založenia.

Jeho snahou je zachytiť a uviesť do života kultúrne dedičstvo predkov: piesne, tance, hry a zvyky. Vo svojej práci sa orientuje hlavne na stredný Liptov. Členovia sami prinášajú do súboru piesne, hry a riekanky, ktoré sa naučili od svojich starých rodičov, pričom využívajú tradičné hudobné nástroje: píšťalky, zvonce, drumble, husličky - oktávky, ústne harmoniky a pod.

Súbor sa delí na časti: Ďumbier- prípravka, Ďumbier- stredná skupina, Ďumbier- veľká skupina a hudba. Tvoria ho tanečníci, speváci a hudobníci. Členmi súboru sú deti vo veku 5-15 rokov. Svojou detskou bezprostrednosťou a veselosťou rozdávajú radosť a dobrú pohodu divákom nielen doma, ale aj v zahraničí: v Českej republike, v Poľsku, Maďarsku, Bulharsku, Anglicku, Grécku, Taliansku, Chorvátsku, Slovinsku, Bielorusku, Ukrajine, Rusku, Juhoslávii, Turecku.

Srdečne Vás pozývame na naše predstavenia.

Kontaktné údaje

Adresa:Centrum voľného času
Kontaktná osoba:Ľudmila Štrkolcová
E-mail:dumbier@dfsdumbier.sk
Telefón:+421 (0) 44 - 552 72 94
Web:www.dfsdumbier.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSK Selcan Selec

Na provody

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV