3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Detské folklórne súbory  >  Detský folklórny súbor Biela voda z Púchova
Detský folklórny súbor Biela voda z Púchova

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Detský folklórny súbor Biela voda z Púchova

03. 05. 2008
Púchov

DFS Biela voda pracuje pri DK v Púchove od r. 1982. V roku 2007 sa členmi súboru stali deti z DFS Púchovček, ktorý vznikol v r. 2004. V súčasnosti ho tvorí viac ako 30 veselých členov od 6 do 12 rokov, pričom sa zameriava na výskum, spracovávanie a interpretáciu tancov, piesní a folklórneho materiálu z Púchovskej doliny a trenčianskeho regiónu.

V jeho repertoári sa nachádzajú programové bloky tancov, zachytávajúce fašiangovú tradíciu  (Ražňový tanec, Fašiangové koníčky, Vyhadzovaná,... ),jarné zvyky (Vynášanie Moreny, Letečko,...) a tiež vianočný program (Od srdca k srdcu). Spolu s tancami z Kubrej (Vareškový tanec), z Terchovej (Zbojnícky tanec) a tancami z Púchovskej oblasti má k dispozícií viac ako 15 choreografií. Súbor nechýba na žiadnom z mestských podujatí (Fašiangy v meste, Vítanie jari, Stavanie mája, Folklórny Púchov, Púchovský jarmok,...), navštevuje rôzne festivaly na území Slovenska a tiež sa pravideľne zúčastňuje krajských súťažných prehliadok tanečného a hudobného folklóru.

V roku 2008 vznikla ako súčasť súboru spevácka skupina Hrdzialenká, ktorá dotvára jeho programové vystúpenia.

Súbor spolupracuje s detskou ľudovou hudbou Lachovček, ktorá pôsobí pri ZUŠ v Púchove pod vedením Ivana Sadloňa.

Umeleckou vedúcou a choreografkou súboru je Mgr. Žaneta Littová, ktorá je tiež umeleckou vedúcou DFS Púchovček a FS Váh, rovnako pôsobiacich pri DK v Púchove, tanečnými a hlasovými pedagogičkami sú Marcela Podymáková a Dana Capáková.

Všetkých milovníkov folklóru srdečne pozývame na naše vystúpenia.


Kontaktné údaje

Kontaktná osoba:Mgr. Žaneta Littová - umelecká vedúca súboru
E-mail:zanalitt@centrum.sk
Telefón:0907106755
Web:www.dkpuchov.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV