3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Detské folklórne súbory  >  Detský folklórny súbor Šarišanček z Prešova
Detský folklórny súbor Šarišanček z Prešova

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Detský folklórny súbor Šarišanček z Prešova

07. 09. 2008
Prešov

Detský folklórny súbor Šarišanček vznikol pri Parku kultúry a oddychu v Prešove 17.marca 1986, kedy bol zakladajúci konkurz. Jeho náplňou je oživovať ľudové zvyky a tradície východoslovenského regiónu, predovšetkým oblasti Šariša, uchovávať tento veľký poklad v tancoch, spevoch a hudbe. Deti zo Šarišančeka zároveň tvoria prirodzenú základňu a prípravu pre starší Šarišan, ako aj ďalšie folklórne i nefolklórne kolektívy.

Súbor pozostáva z troch zložiek - tanečnej, hudobnej a speváckej.

Počnúc prvým vystúpením popularita súboru rýchlo rástla, dnes patrí Šarišanček medzi popredné detské folklórne súbory na Slovensku. Počas 20 rokov existencie súboru sa vykryštalizovalo jeho smerovanie, zásluhou skúsených pedagógov sa z kolektívu stalo kvalitné umelecké teleso, schopné interpretovať technicky náročné programové čísla. Šarišanček vzorne reprezentoval mesto Prešov a šarišský región na mnohých prehliadkach, súťažiach, festivaloch, účinkoval v rozhlase, v televízii a pri rôznych iných príležitostiach, 14x účinkoval v zahraničí.


Kontaktné údaje

Kontaktná osoba:Mgr.art. Alena Paulusová
E-mail:sarisancek@gmail.com
Telefón:+421-51-7723 741, -42
Web:www.sarisancek.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Kopaničiar

Hore háj, dole háj

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV