3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Detské folklórne súbory  >  Detsky folklórny súbor Dudvážtek z Križovian nad Dudváhom
Detsky folklórny súbor Dudvážtek z Križovian nad Dudváhom

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Detsky folklórny súbor Dudvážtek z Križovian nad Dudváhom

06. 11. 2008
Križovany nad Dudváhom

DFS Dudvážtek pracuje pri Folklórnom súbore Dudváh v Križovanoch nad Dudváhom od r.1994 a obidva súbory sú pokračovateľmi Súboru ľudových piesní a tancov Dudváh, ktorý bol založený v roku1954, t.j. v roku2009 oslávia 55.výročie.

Úspechy DFS Dudvážtek začali v roku 1995, kedy sa po jednom roku účinkovania spolu s Dychovou hudbou Križovianka pretancovali so svojou známou Kerestúrskou besedou až na celoslovenský Detský folklórny festival do Prešova a potom nasledovali samé dobré výsledky. Deti sa zúčastňovali ďalších festivalov - v Červeníku, Krakovanoch, Dulovciach, Lieseku, Likavke - trikrát postúpili na celoslovenský detský folklórny festival (okrem Prešova, to bola neskôr Likavka). Tiež sa zúčastnili zahraničných vystúpení - v rakúskom Schlosshofe, na audiencii u Svätého Otca v Ríme, v nemeckom Bergu, tiež v Španielsku na svetovom festivale.

V tomto období detský súbor veľmi stagnuje a boli by sme veľmi radi, keby táto sa táto správa dostala viac do verejnosti, snáď nám pomôže pri získavaní nových členov-spevákov, tanečníkov, hudobníkov. Veľmi sa budeme tešiť.


Kontaktné údaje

Adresa:č.449
Kontaktná osoba:Eva Michalková
E-mail:michalkova.e@atlas.sk
Telefón:0907636670

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

JANKO BIELIK

Ked boli manébre v Hercegovine

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV