3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Detské folklórne súbory  >  Detsky folklórny súbor Dudvážtek z Križovian nad Dudváhom
Detsky folklórny súbor Dudvážtek z Križovian nad Dudváhom

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Detsky folklórny súbor Dudvážtek z Križovian nad Dudváhom

06. 11. 2008
Križovany nad Dudváhom

DFS Dudvážtek pracuje pri Folklórnom súbore Dudváh v Križovanoch nad Dudváhom od r.1994 a obidva súbory sú pokračovateľmi Súboru ľudových piesní a tancov Dudváh, ktorý bol založený v roku1954, t.j. v roku2009 oslávia 55.výročie.

Úspechy DFS Dudvážtek začali v roku 1995, kedy sa po jednom roku účinkovania spolu s Dychovou hudbou Križovianka pretancovali so svojou známou Kerestúrskou besedou až na celoslovenský Detský folklórny festival do Prešova a potom nasledovali samé dobré výsledky. Deti sa zúčastňovali ďalších festivalov - v Červeníku, Krakovanoch, Dulovciach, Lieseku, Likavke - trikrát postúpili na celoslovenský detský folklórny festival (okrem Prešova, to bola neskôr Likavka). Tiež sa zúčastnili zahraničných vystúpení - v rakúskom Schlosshofe, na audiencii u Svätého Otca v Ríme, v nemeckom Bergu, tiež v Španielsku na svetovom festivale.

V tomto období detský súbor veľmi stagnuje a boli by sme veľmi radi, keby táto sa táto správa dostala viac do verejnosti, snáď nám pomôže pri získavaní nových členov-spevákov, tanečníkov, hudobníkov. Veľmi sa budeme tešiť.


Kontaktné údaje

Adresa:č.449
Kontaktná osoba:Eva Michalková
E-mail:michalkova.e@atlas.sk
Telefón:0907636670

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Mladost

Ej tisa, tisa

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV