3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Detské folklórne súbory  >  Detský folklórny súbor Radosť z Trenčína
Detský folklórny súbor Radosť z Trenčína

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Tento profil pridal(a) ...

Detský folklórny súbor Radosť z Trenčína

18. 11. 2008
Trenčín

Dovoľte nám, aby sme predstavili náš detský folklórny súbor a priblížili Vám tak v krátkosti jeho históriu a pôsobnosť. Načrúc do studničky prvopočiatkov spomeňme rok 1974, kedy v severozápadnej časti Slovenska, pod starobylým hradom v meste Trenčín, vznikol detský folklórny súbor RADOSŤ.

Počas svojho 34 ročného pôsobenia sa súbor postupne prepracoval medzi popredné detské folklórne kolektívy, vychoval viac ako 500 tanečníkov a spevákov a dnes v súbore pôsobí už 12.generácia hudobníkov, ktorí spoločne reprezentovali a reprezentujú nielen naše mesto Trenčín, ale i Slovensko - doma a v zahraničí. Súbor ročne uskutočňuje desiatky vystúpení, pričom deti zo súboru doteraz účinkovali v 15. štátoch Európy, ale i v USA, Kanade, či na Taiwane.

Osobité scénické spracovanie, jasná dramaturgická a systematická práca s deťmi priviedla Detský folklórny súbor RADOSŤ na javiská popredných celoslovenských a európskych festivalov, z ktorých si deti priniesli nejedno ocenenie. Jedným z vyvrcholení etapy pôsobenia súboru bolo i vydanie CD "RADOSŤ pre RADOSŤ" a CD "My sme súbor Radosť, rozdávame radosť!".

DFS Radosť je členom Folklórnej únie na Slovensku a Armádneho folklórneho združenia v Trenčíne.

Hlavným poslaním súboru je viesť deti k spoznávaniu krás slovenského folklóru a priblížiť tieto slovenské tradície ľuďom ako na Slovensku, tak i v zahraničí. Vďaka snahe, húževnatosti, i prirodzenému talentu detí a zodpovednému prístupu pedagógov sa toto poslanie Detského folklórneho súboru RADOSŤ darí napĺňať.


Kontaktné údaje

Adresa:28. októbra 2
Kontaktná osoba:Emília ŠTEININGEROVÁ
E-mail:radost@ideaweb.sk
Telefón:+421/032/7435645
Web:www.radost.eu

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jan Ambroz

Javorom, javorom

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV