3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Detské folklórne súbory  >  Detský folklórny súbor Trnavček z Trnavy
Detský folklórny súbor Trnavček z Trnavy

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Detský folklórny súbor Trnavček z Trnavy

09. 06. 2010
Trnava

Detský folklórny súbor Trnavček začal svoju súborovskú folklórnu púť 18. decembra 1999. Pôsobí pri Kalokagatia – Centre Voľného Času v Trnave a občianskom združení Trnavský ľudový cech. Sedemdesiat detí od 3 do 15 rokov tancuje a spieva predovšetkým piesne, hry i tance z Trnavska. Slovensko je malé, ale nesmierne rozmanité, a preto by bola škoda nešíriť piesne a tance i z iných oblastí našej krajiny. V repertoári súboru majú svoje miesto tance a spevy z Myjavy, Podpoľania, Liptova.

So svojimi choreografiami súbor postúpil niekoľkokrát i do krajskej súťaže choreografií detských folklórnych súborov a jemné detské hlasy dievčat si každoročne vyspievajú ocenenie v okresných i krajských kolách rôznych speváckych súťaží.

Medzinárodný folklórny festival Trnavská brána v Trnave a umelecký festival Rukami a srdcom vo Voderadoch, ako i fašiangové, predveľkonočné, veľkonočné i vianočné obdobie sa v Trnave nezaobíde bez Trnavčeka, ktorý svojimi vystúpeniami a ich organizovaním prispieva k aktívnemu šíreniu a zachovávaniu zvykov i krojov.

Trnavské piesne, tance súbor šíri nielen vo vlastnom meste, ale i za jeho hranicami, kde každý obdivuje krásu krojov a úprimnú detskú radosť zo spevu i tanca.

  • Vedúci súboru: Ing. Ivona Táčovská
  • Vedúci hudby: Ing. Martin Ryška 
  • Tanečný asistent : Alica Heregová

Kontaktné údaje

Adresa:Strelecká 1
Kontaktná osoba:Ing. Ivona Táčovská
E-mail:itacovska@gmail.sk
Telefón:0905 638207
Web:http://trnavcek.spaces.live.com/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Mária Brdárska a jej hostia

Predže si mi, moja mila, zbledla

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV