3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Detské folklórne súbory  >  Detský folklórny súbor Trnavček z Trnavy
Detský folklórny súbor Trnavček z Trnavy

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Detský folklórny súbor Trnavček z Trnavy

09. 06. 2010
Trnava

Detský folklórny súbor Trnavček začal svoju súborovskú folklórnu púť 18. decembra 1999. Pôsobí pri Kalokagatia – Centre Voľného Času v Trnave a občianskom združení Trnavský ľudový cech. Sedemdesiat detí od 3 do 15 rokov tancuje a spieva predovšetkým piesne, hry i tance z Trnavska. Slovensko je malé, ale nesmierne rozmanité, a preto by bola škoda nešíriť piesne a tance i z iných oblastí našej krajiny. V repertoári súboru majú svoje miesto tance a spevy z Myjavy, Podpoľania, Liptova.

So svojimi choreografiami súbor postúpil niekoľkokrát i do krajskej súťaže choreografií detských folklórnych súborov a jemné detské hlasy dievčat si každoročne vyspievajú ocenenie v okresných i krajských kolách rôznych speváckych súťaží.

Medzinárodný folklórny festival Trnavská brána v Trnave a umelecký festival Rukami a srdcom vo Voderadoch, ako i fašiangové, predveľkonočné, veľkonočné i vianočné obdobie sa v Trnave nezaobíde bez Trnavčeka, ktorý svojimi vystúpeniami a ich organizovaním prispieva k aktívnemu šíreniu a zachovávaniu zvykov i krojov.

Trnavské piesne, tance súbor šíri nielen vo vlastnom meste, ale i za jeho hranicami, kde každý obdivuje krásu krojov a úprimnú detskú radosť zo spevu i tanca.

  • Vedúci súboru: Ing. Ivona Táčovská
  • Vedúci hudby: Ing. Martin Ryška 
  • Tanečný asistent : Alica Heregová

Kontaktné údaje

Adresa:Strelecká 1
Kontaktná osoba:Ing. Ivona Táčovská
E-mail:itacovska@gmail.sk
Telefón:0905 638207
Web:http://trnavcek.spaces.live.com/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Barvinok Kamienka

Daj ze Boze dobryj cas

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV