3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne skupiny  >  Sezónna folklórna skupina Javorinka z Čičmian
Sezónna folklórna skupina Javorinka z Čičmian

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

zolvica

diagnóza - kroje, kroje a ešte raz kroje a najradšej neznáme, málo známe a v čo najstaršej dochovanej či zdokumentovanej podobe a hlavne renovácie krojových súčastí

Sezónna folklórna skupina Javorinka z Čičmian

27. 10. 2008
Rajecká Lesná

Náľe, že prečo sezónná??? Ľebo okrem stálich obivateľvo, sa stretávame šeci tí, kerí máme radi tradíciu a kultúrne bohatstvo tejto rázovitej – chimárnej ďeďini. A je nás takích moc , čo v Čičmanoch nebívame celí rok.

Nacvičujeme a pripravujeme program hlavňe v ľete, kedi moc národa ze šetkích strán sveta prichojí do ďeďini. A ge koncu septembra je v Čičmanoch Celoslovenské stretnutie fujaristvo a vtedi je to veľkí sviatek aj pre nás.

Spievame všedné, pasťierské, jánske a veseľské pesňički. Nacvičeľi sme fašiangoví taňec „Pot šabľe“ a Veseľie“ -s čapčením a zavitím ňevesti“.
Na tím šetkím bdie „Rada starších“ - našie ťetki a stríkovia“, ľebo tí si ešte moc toho pamätajú, tak nás mladších aj „patričňe potkúvajú“:-)


Kontaktné údaje

Adresa:Čičmany č. 44
Kontaktná osoba:Juraj Kudjak
E-mail:info@cicmany.net
Telefón:0918633877

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Janosik Svit

Mysel moja mysel - Podpolanie

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV