3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne skupiny  >  Folklórna skupina Lúčan z Lúčok
Folklórna skupina Lúčan z Lúčok

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórna skupina Lúčan z Lúčok

27. 01. 2009
Lúčky

Od roku 1978 je vedená pod odborným okom pána Jozefa Dudu. Organizačným vedúcim sa v roku 2007 stal Ondrej Nika.Má približne 30 členov. Veková hranica sa zvýšila na 23 až 70 rokov.

Skupina aj naďalej dobre spolupracuje s miestnymi kúpeľmi kde pravidelne vystupuje. Zúčastňuje sa aj na viacerých prehliadkach folklórnych skupín a súborov, kde sa väčšinou stretáva s nadšeným ohlasom divákov.

Dobre spolupracuje s družobnou obcou Lúčky pri Michalovciach. Spoluprácu dokazujú aj pravidelné výmenné pobyty a vystúpenia s mužskou speváckou skupinou Hnojnané s Lúčok pri MI. Skupina taktiež spolupracuje s moravskou dedinkou Úvalno, ktorej predstavitelia ju už takmer tradične pozývajú na stretnutia.

FSk Lúčan viackrát vystupovala na FF vo Východnej a v Detve.

Nadšenie folklórom však v členoch graduje, čo dokazujú aj choreografie nových tancov. Vo svojom repertoári má dnes nacvičené pásma Pltnica, Priadky, Svadba (s týmto pásmom sme reprezentovali okres na oblastnej súťaži v Dobrej Nive), pochovávanie basy, Na lúkách a tance: Išli dievky ľan trhať..., Párový tanec, a v príprave je nový tanec Bodaj by vás vy mládenci...


Kontaktné údaje

Adresa:141
Kontaktná osoba:Ondrej Nika
E-mail:fslucan@gmail.com
Telefón:0907 932 223
044/439 22 52
Web:www.fslucan.ifastnet.com

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS DRUZBA TRENCIN

Pod horou cestička

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV