3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne skupiny  >  Folklórna skupina Lubená z Poluvsia
Folklórna skupina Lubená z Poluvsia

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórna skupina Lubená z Poluvsia

31. 01. 2010
Pravenec

Folklórna skupina Lubená vznikla v obci Poluvsie v roku 1984 na podnet dlhoročného vedúceho Ing. Jozefa Strečanského. Venuje sa zachovávaniu a prezentovaniu ľudových zvykov a tradícií svojej obce a farnosti (rodinný a výročný cyklus).

Folklórny materiál čerpá z vlastných výskumov a zo zbierok Jozefa Strečanského, ktorý zozbieral piesne, tance a zvykoslovie z obcí Poluvsie, Pravenec a Nedožery – Brezany, patriacich do jednej farnosti.

Skupina uskutočnila množstvo vystúpení v obciach a mestách regiónu i Slovenska. Je pravidelným účastníkom Hornonitrianskych folklórnych slávností, účinkovala na festivaloch vo Východnej, Detve, Myjave, Dubnici nad Váhom a úspešne reprezentovala i v zahraničí (Ukrajina, Maďarsko, Česká republika, Francúzsko, Chorvátsko). Skupina pozostáva z ľudovej hudby, mužskej a ženskej speváckej skupiny a tanečnej skupiny.

Vedúcim skupiny je Ing. Jozef Beňadik. FSk vydala 2 CD nosiče: V Poluskej dedine (2002), Či vás je veľa vo svete (2009).


Kontaktné údaje

Adresa:Poluvsie 14
Kontaktná osoba:Ing. Jozef Beňadik
E-mail:benadik.j@stonline.sk
Telefón:0905 962 645
Web:www.fsklubena.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Janosik Svit

Lozkovy - Zamutov

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV