3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne skupiny  >  Folklórna skupina Lubená z Poluvsia
Folklórna skupina Lubená z Poluvsia

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórna skupina Lubená z Poluvsia

31. 01. 2010
Pravenec

Folklórna skupina Lubená vznikla v obci Poluvsie v roku 1984 na podnet dlhoročného vedúceho Ing. Jozefa Strečanského. Venuje sa zachovávaniu a prezentovaniu ľudových zvykov a tradícií svojej obce a farnosti (rodinný a výročný cyklus).

Folklórny materiál čerpá z vlastných výskumov a zo zbierok Jozefa Strečanského, ktorý zozbieral piesne, tance a zvykoslovie z obcí Poluvsie, Pravenec a Nedožery – Brezany, patriacich do jednej farnosti.

Skupina uskutočnila množstvo vystúpení v obciach a mestách regiónu i Slovenska. Je pravidelným účastníkom Hornonitrianskych folklórnych slávností, účinkovala na festivaloch vo Východnej, Detve, Myjave, Dubnici nad Váhom a úspešne reprezentovala i v zahraničí (Ukrajina, Maďarsko, Česká republika, Francúzsko, Chorvátsko). Skupina pozostáva z ľudovej hudby, mužskej a ženskej speváckej skupiny a tanečnej skupiny.

Vedúcim skupiny je Ing. Jozef Beňadik. FSk vydala 2 CD nosiče: V Poluskej dedine (2002), Či vás je veľa vo svete (2009).


Kontaktné údaje

Adresa:Poluvsie 14
Kontaktná osoba:Ing. Jozef Beňadik
E-mail:benadik.j@stonline.sk
Telefón:0905 962 645
Web:www.fsklubena.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Polana Jarabina

Husare, husare

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV